Grodziska Gala Sportu 2023 odbyła się w Hali Widowisko – Sportowej. Zarówno do kilkunastu sportowców jak i ich trenerów trafiły statuetki. To za osiągnięcia na przestrzeni minionego roku.

Gościem specjalnym był judoka, Mistrz Świata, Paweł Nastula. Czy takie wydarzenia mają znaczenie? – Oczywiście, że mają, ponieważ wpływa to na rozwój wielu dyscyplin sportowych, jakie są w lokalnym otoczeniu. W przypadku Grodziska dochodzi aspekt osiągnięć na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym  – mówi Mistrz.

Grodzisk Mazowiecki to 18-ście klubów sportowych o różnych profilach, ale głównie kilka tysięcy dzieci i młodzieży uprawiających sport. Ten kierunek to pomysł władz gminy, działaczy i sponsorów na to, aby młodym ludziom zagospodarować czas. – Oferta klubowa jest bardzo duża. Jest m.in. szermierka, tenis stołowy, kolarstwo, różnorodne sporty walki, siatkówka czy piłka nożna – podkreśla Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

Jednak życie sportowca bywa zmienne. „Raz na wozie, raz pod wozem”, co zależy oczywiście od sukcesów i porażek. Jak sobie z tym radzić? - Nie można się załamywać, a z przegranych i wygranych trzeba wyciągać wnioski. W sumie to więcej razy przegrywamy niż wygrywamy. Sama porażka jest takim przystankiem, a nie przyczyną do rezygnacji z dalszych działań, starań i marzeń – mówi łyżwiarka szybka, obecnie Radna Grodziska Mazowieckiego, Luiza Złotkowska.

Podczas Gali były też występy artystów. Można było również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

W gali aktywnie udział brali przyszli mistrzowie z UKS Budo

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: