8 grudnia w budynku OSP w Żelechowie uczestniczyliśmy w I Gali Sportu w Żabiej Woli. Sport i aktywność fizyczna mieszkańców jest dla władz Żabiej Woli niezwykle ważna, a tego dnia mieliśmy okazję poznać najzdolniejszych młodych sportowców.

Galę prowadziła Dyrektor OSiR w Żabiej Woli – Iwona Tuszkowska. Gości przywitała zaś przewodnicząca Rady Gminy Anna Filipowicz. – Jest mi niezmiernie miło widzieć tak licznie przybyłych gości. Chciałabym serdecznie pogratulować i podziękować za pracę i trud, jakie wkładają Państwo w uprawianie swoich dyscyplin sportu. Pragnę pogratulować wszystkim sportowcom, ale również ich trenerom i dziękuję wam za wasze ciężkie, nieraz bardzo trudne, wyzwania, a na przyszłość życzę wam wielu sukcesów.

Pomysłodawcą gali i nagrodzenia najlepszych młodych sportowców był Wójt Piotr Rybka. – Cieszę się, że doczekaliśmy się w końcu tego święta, ponieważ mamy tu wielu sportowców, którzy zdobywają medale w Polsce i poza nią. Cieszę się, że jesteście – mówił wójt. Nagrody otrzymywali sportowcy za zajęcie I, II lub III miejsca w zawodach wojewódzkich, makroregionalnych, Mistrzostwach Polski lub innego kraju, Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich.

W pierwszej kolejności nagrodzono najlepszych sportowców w następujących dyscyplinach: jeździectwo, taekwon-do, karate, brazylijskie jiu-jitsu, judo, rolkarstwo, motocross, tenis stołowy, soft tenis, tenis ziemny, biegi z przeszkodami, szermierka czy sporty lotnicze.

W kategorii Najlepsza Drużyna nagrody otrzymali: ULKS Józefina, UKS Rekin Team, MDP Skuły.

W kategorii Najlepszy Trener zostali nagrodzeni:
Marcin Łęcki, Sławomir Domański, Jan Kamiński, Dominika Kraśko, Wojciech Granica, Wojciech Nowosielski, Bartłomiej Piotrowski, Kinga Pleśnierowicz, Paweł Zieliński, Patryk Adamczyk, Lucjan Stefanek.

Miłą niespodziankę przygotowali zawodnicy UKS Rekin Team dla trenera Piotra Rybki, doceniając jego wkład pracy i zaangażowanie w trening młodych adeptów taekwon-do.

Nie zapomniano też o uhonorowaniu mecenasów sportu.

Wieczór wieńczył nieoczekiwane połączenie sztuki i sportu w wykonaniu uczniów, absolwentów jak i profesorów Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mistrzowski wieczór


To może Cię zainteresować: