Starty na światowym poziomie!

Początek tego roku jest niezwykle aktywny dla zawodników UKS Budo trenujących Kata. Najpierw zawody Karate 1 Youth League w Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dały im wyjątkowy zbiór doświadczeń, który przerodził się medalowe żniwa podczas jednych z ważniejszych zawodów w roku Central Europe Open w Bydgoszczy.

Wyjazd na zawody do Emiratów Arabskich był pierwszym takim doświadczeniem w sportowej karierze zawodników UKS Budo. Zazwyczaj na turniejach, w których uczestniczą, przeważają zawodnicy z Europy. Tym razem rywalizowali przede wszystkim z zawodnikami z Bliskiego Wschodu i Azji. Była to też okazja, by obserwować nie tylko zawody, ale też pracę na sali rozgrzewkowej i w tzw. call roomie.

Zdobyte doświadczenia niewątpliwie zaprocentowały podczas zawodów Central Europe Open w Bydgoszczy. Precyzyjny plan treningowy, zaangażowanie zawodników, trenerów i rodziców przyniosło efekty na zawodach:

  • Alisa Onishchenko – złoto w konkurencji kata U12 i srebro U14 i do kategorii U14 wchodzi wkrótce jako numer jeden rankingu PUK
  • Emilka  Gozdek – srebro w U12
  • Zosia  Knyziak – brąz w U16
  • Maciek Nowak – brąz U16 i walka medalowa (niestety przegrana) w U18 ( Junior)
  • Stefan Gozdek – brąz kata chłopców U14

Warto dodać, że podczas zawodów na miejscach nr 7 uplasowali się i zdobyli sporo punktów rankingowych: Aleksy Jagodziński w Kata i Kasper Szubski w Kumite.

Gratulujemy sukcesów!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Starty na światowym poziomie!


To może Cię zainteresować: