W niedzielę 14 maja w hali przy ul. Westfala odbyła się VI edycja Grodziskiej Ligi Sportów Walki. Turniej ten z każdą kolejną edycją wchodzi na nowy poziom, a te zawody były próbą generalną przed tegorocznym Pucharem Polski w Karate Olimpijskim, który odbędzie się w Grodzisku.

Zawody podzielone były na kilka konkurencji. – Zmagania rozpoczęliśmy od Ninja Quest. Są to zmagania ogólnosprawnościowe dla wszystkich dzieci – mówił nam organizator i prezes UKS Budo Jakub Malicki. – Startowało w nim 120 dzieci. O 11.00 rozpoczęliśmy konkurencje, Karate oraz Kick Boxing. Mamy tu zgłoszonych ponad 200 zawodników. Cieszę się, że Grodzisk mocno stoi sportami walki.

W zawodach startowało wiele klubów z całej Polski. Z naszej okolicy mogliśmy obserwować też zmagania karateków z Jaktorowa. Wyjątkowo widowiskowe okazały się pojedynki na miecze Kobudo – dawnej okinawskiej sztuki walki.

Zawody były też bardzo ważnym testem dla UKS Budo. – Był to test generalny, bo możemy powiedzieć to już oficjalnie, w grudniu tego roku będziemy mieli w Grodzisku II Puchar Polski w karate olimpijskim – mówił Jakub Malicki. – W zeszłym roku w Polsce Karate Olimpijskie otrzymało status polskiego związku sportowego, dlatego jest to dopiero II Puchar Polski. Odbędzie się on u nas w Grodzisku, na nowej hali. Mam nadzieję, że to będzie impreza, która mocno otworzy Puchar Ploski na przyszłe lata i będzie miło wspominana.

Zawody odbędą się 2 grudnia i już dziś na nie zapraszamy. Czego możemy się na nich spodziewać? – 800 dzieci z całej Polski, pięknej oprawy, wysokiego poziomu sportowego i świetnej zabawy – zapowiada Jakub Malicki, a my trzymamy za słowo!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Próba generalna zaliczona!


To może Cię zainteresować: