Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Milanówku, tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców.

Już od 16 lat spotykamy się w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody, wokół wystaw, artystów, warsztatów artystyczno-edukacyjnych oraz wielbicieli muzyki granej na żywo. Bramy ogrodów w tym roku będą dla odwiedzających gości otwarte w dniach 10 – 12 września 2021.

Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem dla osób zainteresowanych sztuką, do integracji sąsiedzkiej. W trakcie wydarzenia odbędą się liczne spotkania oraz prezentacje prowadzone przez znanych twórców. Odwiedzający będą mieli okazję, podczas tej unikatowej formy festiwalowej, do poznania Milanówka „od wewnątrz”, przypomnienia sobie jego historii. Uroczyste otwarcie Festiwalu będzie miało miejsce 10.09.2021, przy skwerze za Pomnikiem Bohaterów (ul. Kościuszki), a uświetni je koncert Zemollem Session w składzie: Anna Józefina Lubieniecka, Anna Ruttar, Kamila Dauksz, Marek Piekarczyk, Paweł Piecuch, Marek Raduli, Mietek Jurecki, Rafał Roguski, Wojciech Pilichowski, Jacek Markuszewski i Andrzej „E-moll” Kowalczyk.

XVI edycja FOO, to trzydniowa seria m.in. warsztatów plastycznych, wystaw fotograficznych, zajęć sportowych i koncertów – 31 wydarzeń w Milanowskich ogrodach i przestrzeni miejskiej W tegorocznej odsłonie festiwalu będziemy mieli okazję wyciszyć się dzięki warsztatom mindfullness, zgłębić tajniki druku 3D, uwiecznić swoją obecność na festiwalu dzięki rodzinnej sesji fotograficznej, w ramach projektu „Portret czasu” , a ponadto posłuchać koncertu w wykonaniu Leon Voci, męskiego kwartetu tenorów z Ukrainy, który zwieńczy Festiwal Otwarte Ogrody.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Milanówka, wstęp wolny!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: