Zapraszamy na Otwarte Ogrody

Od 4 od 6 września zapraszamy do Milanówka na Otwarte Ogrody. Czeka nas moc atrakcji!

W tym roku w Milanówku będziemy obchodzić jubileusz Festiwalu Otwarte Ogrody, ponieważ już po raz piętnasty wspólnie z mieszkańcami stworzymy wydarzenie oparte na ich pomysłach i inicjatywach. Będzie to kolejna okazja do integracji, poznania Milanówka od wewnątrz, przypomnienia jego historii i pokazania potencjału miasta i jego mieszkańców.

Festiwal, który od lat organizujemy w czerwcu, wyjątkowo przesunęliśmy na początek września. Jest to jedyna szansa w tym roku na zorganizowanie tego miejskiego wydarzenia, zapewniając przy tym bezpieczeństwo mieszkańcom dzięki jego formule. W dniach 4-6 września odbywać się będą różnorodne wydarzenia kulturalno-artystyczno-edukacyjne. W prywatnych ogrodach mieszkańców naszego miasta, w przestrzeni miejskiej, zorganizowane zostaną wystawy, koncerty, warsztaty artystyczno-edukacyjne, spotkania z artystami w ich pracowniach, wycieczki. Wydarzenie
charakteryzuje się kameralnym, niepowtarzalnym klimatem, pokazującym piękno i promującej nasze miasto. Festiwal niesie ze sobą wiele wartości, edukuje, bawi, integruje lokalną społeczność, otwiera nas na innych i pokazuje piękno Milanówka.

Zachęcamy mieszkańców aby w ten wrześniowy weekend wybrali się na spacer i skorzystali z wydarzeń organizowanych podczas Festiwalu.

W kolejny weekend zapraszamy do Podkowy Leśnej. W tym roku Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 11, 12, i 13 września, imprezy w Ogrodach - w dniach 12 i 13 września. W tym roku podkowianie zaprezentują wielką historię poprzez małe, prywatne historie, losy podkowiańskich rodzin i domów, czy też przypomnienie zasłużonych, a czasem mniej znanych postaci Podkowian i Polaków. Tegorocznym Europejskim Dniom Dziedzictwa, w ramach których odbędzie się nasz Festiwal, patronuje hasło "Moja droga". Niech ono stanie się inspiracją przy planowaniu ogrodowych wydarzeń. 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: