4. sierpnia, przed godz. 17.00, do gościnnego ogrodu willi Aida w Podkowie Leśnej przy ul. Lilpopa udostępnionego, nie pierwszy już raz na wystawy i koncerty, przez Pana Tadeusza Iwińskiego, przyszło wielu mieszkańców Podkowy Leśnej  i okolic, na koncert tang z okresu międzywojnia "Trzecia młodość Aidy": Tango Retro w Aidzie!.

Wiele osób było również zainteresowanych  wystawą archiwalnych fotografii z lat 1925 -1969  "Życie codzienne w dawnej Podkowie" -  ze zbiorów podkowiańskich rodzin, znajdujących się w archiwum Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna.

Impreza odbywała się w ramach Projektu "Trzecia młodość Aidy" dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś IV Leader UE.

Zgromadzona publiczność, w tym dość duża grupka dzieci, brawami nagradzała występujących: Katarzynę Jamróz - podkowiankę, śpiewającą aktorkę, absolwentkę krakowskiej PWST oraz zespół Machina del Tango w składzie: Grzegorz Lalek - skrzypce, Klaudiusz Baran - bandoneon, Urszula Borkowska - fortepian, Sebastian Wypych - kontrabas.

Kolejne koncerty w ogrodzie Aidy odbędą się we wrześniu i w październiku. Obiecała to zebranym Pani Alina Witkowska Dyrektor Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, witając wraz z gospodarzem licznie zgromadzoną publiczność.

Zapraszamy do Galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z koncertu i z wystawy.

 

 

 

 

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: "Trzecia młodość Aidy": Tango Retro w Aidzie!


To może Cię zainteresować: