Zapraszamy na XVII Festiwal Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna i jej gościnni mieszkańcy oraz instytucje kultury już po raz siedemnasty(!) otwierają dla wszystkich swoje ogrody i zapraszają na 33 kameralne wydarzenia: prezentację nt. miast ogrodów, liczne koncerty w różnorodnych stylistykach, wernisaże i wystawy w podkowiańskich galeriach sztuki i pracowniach artystów, warsztaty ceramiczne, spotkania autorskie, gry planszowe, spektakl teatralny, potańcówkę, porady jak dbać o zdrowie i wiele innych.

- Najwyższym celem architekta jest budowanie i zachowanie rodzinnego kraju. Świata pięknych krajobrazów, wspaniałych miast, które będziemy nosić w sercu i do nich tęsknić. Miejsc, z których pochodzenie będzie powodem do dumy, dumy z dziedzictwa i z tego, że mamy co przekazać następnym pokoleniom – napisał Leon Krier w dziele “Architektura wspólnoty”.

Te zdania, przytoczone podczas odbywającego się w 2015 roku w Podkowie I Kongresu Polskich Miast Ogrodów, uświadamiają nam, jak wielką wartością jest dziedzictwo pozostawione przez ojców założycieli i kolejne pokolenia mieszkańców, którzy przez lata tworzyli Podkowę. Składnikami tego dziedzictwa jest unikalny układ urbanistyczny, oryginalna architektura i niezwykłe walory przyrodnicze Miasta Ogrodu. Pamiętamy o tym szczególnie 9 kwietnia, kiedy to obchodzimy Święto Podkowy, w rocznicę założenia Spółki “Miasto Ogród Podkowa Leśna” w 1925 roku. 

Piękno, unikalność i różnorodność Podkowy, a także otwartość jej mieszkańców możemy w pełni docenić podczas odbywających się regularnie od 2005 roku festiwali Otwarte Ogrody. Program Festiwalu tworzony jest zawsze oddolnie przez samych podkowian oraz lokalne stowarzyszenia i instytucje kultury, a Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich odpowiada za koordynację całości. Finansowo wydarzenia festiwalowe wspierają co roku podkowiańscy przedsiębiorcy.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Festiwalu:

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: