Na skrzyżowaniu przy Galerii Handlowej w Podkowie Leśnej znów  zdarzył się wypadek – tym razem ze skutkiem śmiertelnym. Zginął motocyklista. Czy tragedia ta wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu?

Na drodze wojewódzkiej numer 719 w Podkowie Leśnej przy skrzyżowaniu z ulicą Gołębią doszło do wypadku z udziałem toyoty i motocykla marki Harley-Davidson. Kierujący motocyklem jechał w kierunku Grodziska Mazowieckiego, kiedy na skrzyżowaniu drogę zajechało mu auto Toyota, skręcające w lewo. Motocyklista wjechał w bok auta. Zniszczenia pojazdów były potężne. Kierująca toyotą została przebadana na miejscu pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, była trzeźwa.

Działania służb i utrudnienia na miejscu trwały przez kilka godzin. Strażacy potwierdzili przebieg działań. – O godz. 19.27, 8 kwietnia br. zostaliśmy wezwani do Podkowy Leśnej. Na miejsce udały się trzy zastępy: dwa z PSP i jeden z OSP w Milanówku – powiedział asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Działania strażaków i służb zakończyły się kilkanaście minut przed północą. Na miejscu policja badała również okoliczności wypadku. – Jak po każdym wypadku ze skutkiem śmiertelnym, policjanci razem z drogomistrzem, w tym przypadku Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przeprowadzili lustrację miejsca wypadku z 8.04.2024r. i analizę stanu bezpieczeństwa na tym odcinku drogi, z których wynika, że przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nie było uwag do oznakowania tej drogi (w tym działania sygnalizacji świetlnej) – przekazała asp.sztab. Katarzyna Zych, Oficer Prasowy KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Ranny motocyklista, w stanie krytycznym trafił do szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Z relacji bliskich ofiary wypadku wynika, że był doświadczonym, odpowiedzialnym motocyklistą w średnim wieku. Znany był pod pseudonimem Cender – był dyrektorem sklepu Harleya-Davidsona Twin Peaks w Warszawie. − Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci naszego serdecznego przyjaciela − Marcina. Przesyłamy serdecznie kondolencje dla Rodziny, Przyjaciół i wszystkich, dla których Marcin był tak bliski, jak dla Nas − napisali w mediach społecznościowych pracownicy warszawskiego sklepu motocyklowego Twin Peaks Harley-Davidson.

Mieszkańcy Podkowy skarżą się na to niebezpieczne miejsce. Na radzie miasta jeszcze w 2023 r., podczas remontu ul. Gołębiej, radni pod wpływem sygnałów od mieszkańców też dyskutowali o problemach skrzyżowania: o wyłączonych czy gasnących światłach i słabej widoczności na przejazdach. W tym miejscu często zdarzają się wypadki. – Przeprowadzona analiza w ciągu ostatnich 3 lat wykazała w tym miejscu łącznie 15 zdarzeń drogowych: 2 wypadki – w tym śmiertelny z 8.04.2024 r. i z 1.07.2022 r., gdy doszło do zderzenia 2 pojazdów osobowych z powodu nieustąpienia pierwszeństwa podczas manewru skrętu w lewo z drogi 719, jedno z aut dachowało i ranna została 1 osoba. Pozostałe zdarzenia to 13 kolizji drogowych. Wśród ich przyczyn 7 razy występuje nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i 4 razy niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Pozostałe 4 inne przyczyny występują pojedynczo. Na podstawie tych czynności zespół za zasadne uznał wystąpienie do zarządcy drogi z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu poprzez przebudowę tego skrzyżowania na skrzyżowanie o ruchu okrężnym – zapewniła redakcję asp. sztab. Katarzyna Zych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: