Każdy chce spełniać swoje marzenia. Dla jednych może to być egzotyczna podróż, inni marzą o super mieszkaniu czy samochodzie. Marzeniem innych może być posiadanie własnego dziecka i tych właśnie jeszcze przed oficjalnym startem projektu „Spełnij Marzenia” wspiera znany w całej Polsce, a zwłaszcza w naszej okolicy Mariusz Olejnik - JOSE Kolekcjoner. Dzięki niemu i fundacji Fun and Drive Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wzbogaciła się o karetkę neonatologiczna – przeznaczoną dla najmłodszych pacjentów.

Spelnij-marzenia.pl swoje i innych!

Spelnij-marzenia.pl, to nie jest kolejna zwykła loteria promocyjna. Wyróżnia ją nie tylko bardzo atrakcyjna nagroda główna. Tu chodzi o coś więcej. Twórca pomysłu, Mariusz Olejnik - JOSE Kolekcjoner, ma bardzo ambitny plan, by odmieniać życie i to nie tylko osobie, która zgarnie główną nagrodę.

Niedawno na naszych stronach mogli Państwo przeczytać o akcji “Spełnij Marzenia”. Pomysł brzmi tak wspaniale, że zapewne zastanawiacie się czy jest to możliwe? JOSE jest osobą, która nie raz udowodniła, że da się zrobić rzeczy z pozoru niemożliwe. Jest pomysłodawcą Galerii Figur Stalowych, która odniosła światowy sukces oraz innych nietuzinkowych projektów. Jest nie tylko wizjonerem, ale przede wszystkim człowiekiem o ogromnym sercu.

Spełniają marzenia rodziców

Na profilu internetowym JOSE, przeczytaliśmy ostatnio o ciekawym aspekcie jego działań. Część środków pozyskanych dzięki Waszemu zaangażowaniu i udziale w loterii, zostanie przekazana fundacjom, osobom potrzebującym oraz instytucjom, które będą miały szanse pomóc najbardziej potrzebującym. Jak widać Spełnij-Marzenia.pl nie tylko może spełnić Wasze marzenia, Ale także wszystkich, którzy tego najbardziej potrzebują! To dzięki temu projektowi i fundacji Fun and Drive łódzkie pogotowie wzbogaciło się o nową karetkę. Jest to ambulans kontenerowy do przewozu dzieci.

- Pierwszy nasz cel został już osiągnięty! Dzięki naszemu wsparciu została zakupiona pierwsza w Polsce karetka neonatologiczna o zabudowie kontenerowej, która służy do transportu najmłodszych – noworodków i wcześniaków. Każdego dnia ta karetka ratuje średnio 3 dzieci dziennie!!! – informuje Mariusz Olejnik.

Wspomniana karetkaa daje szansę na przeżycie najmłodszym dzieciom, które będą mogły być szybko przetransportowane do specjalistycznego szpitala, a podczas drogi najwyższej klasy sprzęt medyczny i lekarze będą pracować z małym pacjentem. Dodatkowo, jej wnętrze zostało wyklejone komiksami i trafiły do niej misie przytulanki, którą otrzyma każdy mały pacjent.

Warto zaznaczyć, że jest to największa, najbezpieczniejsza i najbardziej zaawansowana karetka tego typu w Europie. Cztery tylne koła pojazdu znajdują się na pneumatycznym zawieszeniu, dzięki czemu karetka, gdyby doszło do wypadku nie przewróci się na bok. W części medycznej ambulansu może podróżować trzech lekarzy lub ratowników. Można również zainstalować dodatkową instalację tlenową.

Panowie Tomasz Bonar Prezes Fundacji Fun and Drive oraz Mariusz Olejnik, Prezes Spełnij Marzenia przekazali karetkę na ręce Pana Grzegorza Schreibera Marszałka województwa łódzkiego, który był bardzo zaskoczony, że w tak krótkim czasie udało się zrealizować ten pomysł.

Ta karetka daje możliwość zajęcia się maluchem, praktycznie z możliwością podejścia ze wszystkich stron, co nie jest oczywiste w każdej karetce. Bardzo istotne, jest bardzo bezpieczna i bardzo ciepła, bo jednak w tym zakresie jest taka potrzeba. I, jak widać, jest bardzo ładna. W bardzo trudnej sytuacji, w jakiej dziecko się znajduje, otoczenie to też jest komfort jego hospitalizacji i też jego bezpieczeństwo – podkreśla Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.

Karetka z końcem stycznia została włączona do systemu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Marzenia o pomaganiu


To może Cię zainteresować: