O 9.00 dyżurny grodziskiej komendy odbiera informację o zaginięciu w lesie dwóch osób. 12-letnie dziecko pilnie potrzebuje przyjąć leki. W pobliżu miejsca zaginięcia jest zbiornik wodny. Do przeszukania jest bardzo duży obszar lasu w Makówce. Taki scenariusz miały ćwiczenia dowódczo-sztabowe, przeprowadzone w miniony wtorek przez grodziskich policjantów przy współudziale funkcjonariuszy straży pożarnej, straży miejskiej, straży leśnej, ratowników wodnych i służb medycznych.

Celem zorganizowanych dziś przez grodziskich policjantów ćwiczeń dowódczo-sztabowych było doskonalenie praktycznych działań w zakresie poszukiwań osób zaginionych oraz współdziałania z innymi służbami w takich sytuacjach. Opracowany scenariusz przewidywał poszukiwanie w dużym kompleksie leśnym ze zbiornikiem wodnym zaginionej 12-letniej dziewczynki, która pilnie potrzebowała podania leku na cukrzycę oraz jej mamy.

Oprócz będących w służbie policjantów, do udziału w działaniach poszukiwawczych zostali wezwani strażacy z OSP w Baranowie, ratownicy z grodziskiego WOPR-u, grodziscy strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni i przedstawiciele służb leśnych. W działaniach wykorzystany został wiatrakowiec, użytkowany przez strażaków z Baranowa, dron będący na wyposażeniu strażników miejskich oraz sprzęt płetwonurków z WOPR-u.

Po dokładnych poszukiwaniach w trudnych warunkach, jedna z grup znalazła w lesie zaginione osoby, którym szybko udzielono potrzebnej pomocy. Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. insp. Dariusz Lubański podziękował wszystkim służbom za udział w ćwiczeniach i pozytywnie podsumował współpracę w tego typu działaniach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ćwiczyli poszukiwania zaginionych w lesie


To może Cię zainteresować: