My, obywatele WISLANDII!

Nie każdy jest może tego świadomy, ale bez wychodzenia z domu mieszkańcy Powiatu Grodziskiego, w dniach 11 i 12 września stali się obywatelami WISLANDII. Wszystko to za sprawą Ćwiczeń Obronnych pod kryptonimem BOGORIA 2013.

Ćwiczenia obronne przeprowadzane są co 4 lata. Pozwalają na sprawdzenie przygotowania samorządów i podległych im służb do walki z zagrożeniami zarówno w czasie wojny jak i pokoju. Oba te scenariusze zakładały tegoroczne ćwiczenia.

Pierwszego dnia władze samorządowe sprawdzały przede wszystkim przygotowanie do przeprowadzania akcji kurierskiej i przekazywania rozkazów na terenie powiatu. Tego dnia realizowane były zadania gotowiści obronnej państwa czasu wojny.

Drugiego dnia realizowane były zadania "planów operacyjnych gotowości obronnej państwa czasu kryzysu". Sytuacją kryzysową było rozszczelnienie i pożar cysterny ze środkami chemicznymi, a następnie pożar na terenie szpitala.

Wkrótce, na łamach portalu przedstawimy Państwu szerszy materiał, dotyczący ćwiczeń. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.

Kamil Kubacki
"Wislandia"

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ćwiczenia obronne BOGORIA 2013


To może Cię zainteresować: