W  piątek, 11 kwietnia, z kościołów rzymskokatolickich naszego powiatu, podobnie jak w innych powiatach całej Polski, liczne rzesze wiernych wyszły na ulice by rozważać poszczególne etapy drogi Jezusa Chrystusa na Golgotę.

W Grodzisku Mazowieckim wierni wyszli na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z kościoła św. Anny,  zaś w Milanówku z kościoła Matki Bożej Bolesnej.  W obu miastach w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez kapłanów, uczestniczyła liczna rzesza wiernych, często całe rodziny z dziećmi. Wierni, z różnych grup społecznych, nieśli duży drewniany  krzyż. Przy każdej z 14 stacji czytano tekst rozważań, zaś między stacjami śpiewano Welkopostne pieśni.

W rozważaniach przy ostatniej stacji, w kościele św. Jadwigi w Milanówku, znalazło się między innymi wezwanie by wspólna modlitwa i wyznanie wiary kształtowało w nas postawy szacunku i pojednania.

O bezpieczństwo uczestników Drogi Krzyżowej dbała straż miejska i policja.

Tradycja Drogi Krzyżowej zrodziła się w średniowieczu w Jerozolimie, gdzie franciszkanie oprowadzali pątników, którzy zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. W XVII wieku ustalono liczbę 14 stacji, która obowiązuje do dziś.

 

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Droga Krzyżowa ulicami naszych miast


To może Cię zainteresować: