Droga Krzyżowa ulicami Milanówka

W piątek przed Niedzielą Palmową mieszkańcy Milanówka, po mszy św. o godz. 18.00, odprawionej w kościele Matki Bożej Bolesnej na Grudowie wyruszyli w Drogę Krzyżową. Prowadził ją ks. Adam, ulicami: Szkolną, Królewską, Grudowską, Zawąską, Graniczną, Grudowską, Warszawską, tunelem pod linią PKP, Krakowską i Kościuszki.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyło kilkuset wiernych z obu parafii, w tym wiele rodzin, często z małymi dziećmi, dzielnie towarzyszącymi rodzicom. Wierni różnych zawodów i stanów cywilnych nieśli duży, drewniany krzyż, zmieniając się między poszczególnymi stacjami Męki Pańskiej.

Przy stacjach rozważane były myśli świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego związane z Męką Pańską w dziękczynieniu za jego kanonizację. Wierni śpiewali pieśni wielkopostne, modlili się w różnych intencjach.

Drogę Krzyżową zakończyła modlitwa w kościele św. Jadwigi Śląskiej oraz życzenia radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które wiernym złożył proboszcz świątyni ks. Stanisław Golba. Proboszcz podziękował również Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Drogi Krzyżowej.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Droga Krzyżowa w Milanówku


To może Cię zainteresować: