W Grodzisku Mazowieckim ponownie dla grona osób samotnych przygotowano specjalną uroczystość. Podczas tegorocznego świątecznego śniadania nie zabrakło losowanych nagród, upominków, wspólnych rozmów przy stole. Uroczystość uświetnił występ duetu muzyków.

W Wielką Sobotę, 30 marca dla mieszkańców Gminy Grodzisk Maz. spędzających w samotności ten okres, przygotowano Wielkanocne Śniadanie. W Mediatece przed wejściem można było pobrać losy. Główne wygrane to rowery i telewizory.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Grzegorz Benedykciński, który dokonał prezentacji składu samorządu oraz gości z sąsiednich gmin. Następnie wielebny Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, Janusz Starosta wygłosił Słowo Boże i do wszystkich zgromadzonych skierował życzenia. Do skosztowania podano m. in.: barszcz z jajkiem, wyroby wędliniarskie, białą kiełbasę i zestaw sałatek. W okresie serwowania dań na scenie wystąpił Maciej Klociński w początkowej piosence ,,Zakochani są wśród nas" autorstwa Heleny Majdaniec. Do artysty dołączyła sopranistka Barbara Gutaj-Monowid, z którą razem wykonali utwory operowe i operetkowe.

Inicjatywa wydarzenia powstała z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Tradycyjne obchody Wielkiej Nocy


To może Cię zainteresować: