Jednego dnia dzielnicowi z Jaktorowa i Milanówka ujawnili miejsca, gdzie były przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sprawdzonych domach policjanci zabezpieczyli kilkaset paczek tytoniu różnych marek. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a ich właściciele poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

 Dzielnicowi z dwóch komisariatów, realizujący swoje zadania w terenie, uzyskali informacje o osobach, które mogą mieć w miejscach zamieszkania nielegalne wyroby tytoniowe. Policjanci natychmiast pojechali pod ustalone adresy.

Dzielnicowi z Jaktorowa sprawdzili dom 73-latka. W dwóch pomieszczeniach znaleźli kilkanaście sztang z paczkami papierosów. Na żadnej z nich nie było polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 2,5 tysiąca sztuk nielegalnie posiadanych wyrobów.

Podobne czynności wykonali milanowscy dzielnicowi w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mieszkające tam małżeństwo zaprzeczało,że mają w domu papierosy bez akcyzy. Po sprawdzeniu należących do nich pomieszczeń okazało się, że policjanci także znaleźli tam kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek, nieopatrzonych polskimi znakami akcyzowymi.

Policjanci zabezpieczyli znaleziony towar, który wkrótce zostanie przekazany do urzędu celnego. Osoby, które posiadały nielegalny tytoń poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego. Złamanie przepisów w tym zakresie zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: