Prawie 28 200 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pruszkowskiej komendy. Wyroby tytoniowe sprzedawał na terenie jednego z targowisk w powiecie pruszkowskim 43-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pruszkowskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej na jednym z targowisk w powiecie pruszkowskim. Z informacji wynikało, że papierosy z przemytu można kupić na stoisku z warzywami.

Podczas kontroli stoiska należącego 43-latka funkcjonariusze znaleźli 360 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci natrafili na jeszcze większą ilość nielegalnego towaru. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 28 200 sztuk nielegalnych papierosów. Mieszkaniec powiatu pruszkowskiego został zatrzymany, a nielegalne papierosy zabezpieczone.

Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa to kwota prawie 27 000 złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 43-latkowi zarzut z kodeksu karnego skarbowego, do którego podejrzany się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: