Budowa komisariatu w Jaktorowie dobiega końca. Trwają właśnie ostatnie odbiory. Przy tej okazji warto zapytać czy powstanie wnioskowany przez wielu mieszkańców posterunek w Baranowie?

W 2019 r. Rada Gminy Jaktorów na wniosek wójta przekazała Komendzie Stołecznej Policji działkę, na której powstaje nowy komisariat. Działka, oddalona o około 300 m od obecnej siedziby Komisariatu Policji w Jaktorowie, została wybrana m.in. ze względu na lokalizację w ścisłym centrum Jaktorowa. W marcu 2021 rozstrzygnięty został przetarg na budowę komisariatu. Wygrała go firma DROZDA CONSTRUCTION Sp. z o.o. sp. komandytowa z Łomianek. Obecnie budowa obiektu jest w fazie końcowej, trwają odbiory prac. Niestety, nie znamy jeszcze daty otwarcia.
Wielokrotnie w rozmowach z mieszkańcami pojawiał się ostatnio jednak temat innej inwestycji policyjnej – budowy posterunku w Baranowie.

Zapytaliśmy o to Katarzynę Zych - Oficer Prasowy KPP w Grodzisku Maz.- Potwierdzam, że został złożony przez Wójta gminy wniosek o powstanie takiego posterunku. Zaakceptowany przez KPP w Grodzisku Maz. dokument trafił do Komendy Stołecznej Policji, a następnie został przekazany do Komendy Głównej Policji. Nie mamy jeszcze odpowiedzi na ten wniosek i potwierdzenia możliwości powstania nowego posterunku. Liczymy jednak na pozytywne rozwiązania w tym zakresie.

Zwróciliśmy się więc z pytaniem do Komendy Głównej Policji. Z uzyskanych informacji wynika, że - do Biura Prewencji KGP wpłynął wniosek Komendanta Stołecznego Policji w sprawie utworzenia posterunku Policji w Baranowie, który obecnie poddawany jest analizie co do zasadności zgłoszonego postulatu.

Tak więc ciesząc się bliskim otwarciem komisariatu w Jaktorowie, cały czas czekamy na decyzje dotyczące posterunku w Baranowie

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: