Nasi kandydaci na poselską ławę

Wybory parlamentarne tuż, tuż i wielu wyborców głowi się, na kogo głosować, bo sytuacja nie jest bywała i typowa… Sejm rozwiązany po dwóch latach kadencji, rywalizacja między ugrupowaniami politycznymi osiągnęła niespotykany w naszej młodej demokracji poziom zawziętości i agresji. Walka jest bezpardonowa, bo podobno …cel uświęca środki.

A może tak, zamiast ścigać umysłem deklaracje i wzajemne pomówienia poszczególnych ugrupowań oraz tropić ich potknięcia, wyborcy powinni skoncentrować się na ocenie konkretnych, znanych z działania w lokalnych środowiskach osób.

Na łamach Obiektywnej Gazety Internetowej Info chcemy zaprezentować Państwu sylwetki wszystkich kandydatów Powiatu Grodziskiego, którzy chcą zasiąść na poselskiej ławie. Każdemu  zadaliśmy 8 jednakowych pytań i mamy nadzieję, że każdy z nich na nie odpowie. Prezentacji dokonamy w przypadkowej kolejności.

Z Powiatu Grodziskiego o mandat posła stara się 14 kandydatów.

Wiodącym liczebnie ugrupowaniem pod względem wystawionych z naszego powiatu kandydatów jest Platforma Obywatelska, którą reprezentują aż 4 osoby. Najwyżej, bo na 4 pozycji listy nr 8 znalazła się Alicja Danuta Olechowska z technik budowlany z Milanówka, z 7 i 9 miejsca kandydują Podkowianie - Michał Czaykowski z zawodu prawnik i Lidia Białek – filolog. Najdalsze 16 miejsce zajęła Kety Ewa Ostrowska z Grodziska Maz. – przedstawiciel medyczny.

Z list pozostałych ugrupowań z terenu Powiatu Grodziskiego staruje przeważnie po 2 kandydatów.

I tak z listy nr 6 prawicowego ugrupowania, które chce ponownie wygrać wybory, czyli Prawa i Sprawiedliwości kandydują: z miejsca 1 sam Marszałek Sejmu – Ludwik Dorn – mieszkaniec Kałęczyna, z zawodu socjolog oraz z miejsca nr 8 Mirosław Paciorek - ekonomista z Milanówka.

Liga Polskich Rodzin wystawia na naszym terenie także dwu kandydatów. Na liście nr 3 na miejscu 3 znalazł się Michał Biegała - informatyk z Opyp reprezentujący Unię Polityki Realnej, natomiast z miejsca 20 ubiega się o poselski mandat Jarosław Kowalewski - przedsiębiorca z Milanówka.

Na liście nr 10 w naszym powiecie znaleźli się reprezentanci Polskiego Stronnictwa Ludowego, czyli Piotr Galiński – wiceburmistrz Grodziska Maz. na miejscu 7 i Rafał Karpiński z Jaktorowa – kierownik małego przedsiębiorstwa w budownictwie na miejscu 17.

Partię, która z założenia również reprezentuje interesy rolników i przedsiębiorców rolnych, czyli Samoobronę reprezentują na liście nr 15: Robert Marcinowski - ekonomista z Grodziska Maz. – miejsce 5 i Marcin Kaliński – przedsiębiorca z Podkowy Leśnej – miejsce 8.

Natomiast zintegrowana od niedawna lewica pod nazwą Lewica i Demokraci wystawiła na liście nr 20: Teresę Piwnik – architekta z Opyp z Partii Demokratycznej, która startuje z pozycji 11 oraz Ireneusza Kozerę - przedsiębiorcę ze wsi Tłuste kandydującego z miejsca 18.
 
Zachcęcamy Czytelników portalu do wypowiedzi i komentarzy.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: