Wycofany zostanie projekt budowy linii kolejowej między Jaktorowem a Łowiczem. Takie zapewnienie uzyskała Iwona Śledzińska-Katarasińska - łódzka posłanka PO - od wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej. Linia ta miałaby być alternatywą dla kolei dużych prędkości w rejonie Warszawy i przejąć ruch wszystkich pociągów dalekobieżnych z linii przez Ożarów Maz. i Błonie.

O pomyśle tym pisaliśmy już w artykule Alternatywa dla KDP przez Grodzisk, Jaktorów, Milanówek. Inwestycję tę bardzo krytykowali samorządowcy i posłowie z województwa łódzkiego - w praktyce oznaczała ona odłożenie na długie lata projektu budowy kolei dużych prędkości łączących między innymi Warszawę i Łódź. Samorząd Mazowsza również uznał, że należy dążyć do budowy w pierwszej kolejności linii dużych prędkości na odcinku Warszawa – Łódź.

Z ostatnich informacji wynika, że zgodnie z nadziejami samorządowców nie dojdzie do budowy tej linii kolejowej. - Uprzejmie informuję, że podczas spotkania z wicepremier Elżbietą Bieńkowską uzyskałam zapewnienie, że z Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. zostanie wykreślone zadanie: budowa nowego odcinka linii kolejowej Jaktorów - Łowicz - napisała do Marszałka województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Tym samym ministerstwo infrastruktury i rozwoju rezygnuje z koncepcji zaproponowanej przez byłego wiceministra infrastruktury, odpowiedzialnego za transport kolejowy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: