Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 30–latek ustalony przez grodziskich kryminalnych. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do uderzenia w panel bankomatu. Jego bezprawne działanie spowodowało straty o wartości ponad 18 tysięcy złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Prowadzone od kilku tygodni przez grodziskich kryminalnych wzmożone działania wykrywcze zakończyły się pozytywnym efektem. Policjanci ustalili osobę podejrzaną o uszkodzenie jednego z bankomatów w mieście. Natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania wytypowanego mężczyzny i zatrzymali go tam.

Podczas dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze potwierdzili, że to 30-latek uderzył pięścią w klawiaturę urządzenia i uszkodził je. Straty poniesione przez właściciela na skutek tego agresywnego zachowania zostały wycenione na ponad 18 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze za to przestępstwo. Uszkodzenie lub zniszczenie mienia zagrożone jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: