Otwarte Ogrody sprzed lat

Już w najbliższy weekend kolejna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody, wydarzenia, które wpisało się już na stałe w pejzaż kulturalny Trójmiasta Ogrodów. Dziś zachęcamy Państwa do podróży w przeszłość do wcześniejszych edycji Festiwalu. Klimat ogrodów przypomną Państwu zdjęcia sprzed lat osób współpracujących z naszą redakcją.

Rok 2014

IX Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku

Podczas tej edycji w dniach 13 – 15 czerwca, zostało otwartych 30 ogrodów, w których organizatorzy mieli dla nas ponad 60 ciekawych propozycji. Były koncerty, wystawy, wykłady, seminaria, warsztaty, degustacje, wspólne śpiewanie.

 

Festiwal Otwarte Ogrody 2014 w Podkowie Leśnej

W dniach 6 – 8 czerwca odbył się jubileuszowy Festiwal Otwartych Ogrodów (FOO). Mieszkańcy już dziesiąty raz zaprosili nas do swoich ogrodów, w których mogliśmy podziwiać efekty zainteresowań i pasji ich i ich przyjaciół, wysłuchać ciekawych wspomnień, wykładów i koncertów. Tym razem byliśmy zaproszeni do 48 ogrodów, w tym do trzech poświęconych 25 - leciu odzyskania wolności. Były również dwie wystawy towarzyszące FOO.

 

Rok 2013

W tym roku Festiwal w obu miastach rozpoczął się w piątek, 7. czerwca  po południu, a zakończył późnym wieczorem w niedzielę, 9. czerwca. Mieszkańcy Milanówka wraz z  Milanowskim Centrum Kultury, koordynatorem Festiwalu zaprosili nas do 32 ogrodów, W Podkowie mogliśmy zwiedzić 43 ogrody.

 

Rok 2012

VII Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku

Festiwal w Milanówku to łącznie 41 „otwartych ogrodów” i 10 imprez towarzyszących. Po to, by zobaczyć jak najwięcej, trzeba było jeździć samochodem lub malowniczą dorożką. Atmosfera tegorocznego Festiwalu różniła się od atmosfery festiwali organizowanych w latach ubiegłych i atmosfery Festiwalu organizowanego przez Podkowę Leśną.
Zbyt dużo było komercji. W wielu ogrodach promowano własny biznes lub biznes innych.

 

Ósme Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej

Otwierając po raz ósmy swoje ogrody i nierzadko domy, mieszkańcy Podkowy Leśnej urzekli nas pomysłowością i niezwykłą gościnnością, a także dobrą organizacją imprezy.

Wędrując w miniony weekend po podkowiańskich ogrodach, można było bez pośpiechu zapoznawać się z ich tematyką. Spokojnie podziwiać prezentowane dzieła sztuki wszelkiej, poszerzać swoją wiedzę w wielu tematach i delektować się specjałami, którymi domownicy gościli przybywających.

 

Otwarte Ogrody 2009 w Podkowie Leśnej

Festiwal Otwarte Ogrody zorganizowany był w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczne hasło brzmi „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz”. Podkowa Leśna już piąty raz uczestniczy w Festiwalu i trzeba przyznać, że „zaraziła” tą piękną imprezą inne miasta.

 

Otwarte Ogrody 2008 w Milanówku

Już po raz trzeci mieszkańcy Milanówka otworzyli swoje ogrody. Tym razem wcześniej, na wiosnę, niż inicjatorzy festiwalu – mieszkańcy ogrodów z Podkowy Leśnej, którzy swoje ogrody otwierają we wrześniu.

 

Festiwal Otwarte Ogrody w 2007 roku

Ta piękna impreza, organizowana wspólnie przez trzy sąsiadujące ze sobą miasta: Brwinów, Milanówek i Podkowę Leśną odbywała się w dniach 15-16 września 2007, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2007. Dni te były realizowane we wszystkich regionach Polski pod hasłem „Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze”. Patronat honorowy nad obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Polub nas na Facebook