W miniony czwartek, 22 listopada br., odbyła się I Sesja nowej kadencji rady powiatu grodziskiego. Pomimo większości wystarczającej do samodzielnego działania Ziemi Grodziskiej/Wspólnego Powiatu, w tej kadencji będziemy mieli w radzie powiatu wspólne rządy wraz z Koalicją Obywatelską.

Sesję rozpoczął radny senior – Aleksander Krzemiński. Wszystkim nowo wybranym radnym gratulował, a następnie Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej - pan Michał Sokół wręczał zaświadczenia o wyborze na radnych. Po odebraniu zaświadczeń, radni złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym punktem obrad był wybór Komisji Skrutacyjnej. Zgłoszeni do niej zostali Wojciech Hardt, Marianna Banaszak, Bronisław Świdlicki. Następnie radni przystąpili do wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady powiatu.

Na przewodniczącego rady powiatu zgłoszony został Sławomir Kamiński z Koalicji Obywatelskiej. Jego kandydatura zyskała 16 głosów poparcia, przy 5 przeciw. Na wiceprzewodniczących wybrano Pawła Pieniążka z Ziemi Grodziskiej (jednogłośnie) i Piotra Wiadernego z Prawa i Sprawiedliwości (za: 15 głosów, przeciw: 5, 1 nieważny).

Po ustaleniu prezydium rady, radni przystąpili do ustalania zarządu powiatu. Na starostę wybrany został ponownie Marek Wieżbicki, wicestarostą został Krzysztof Filipiak (Wspólny Powiat), etatowym członkiem zarządu -  Krzysztof Markowski (Koalicja Obywatelska), a nieetatowymi: Zofia Owczarek (Wspólny Powiat) i Michał Śliwiński (Ziemia Grodziska). Wszyscy zostali wybrani 16 głosami poparcia, przy 5 przeciw.

Tak oto po czterech latach wspólnej władzy w powiecie grodziskim z Prawem i Sprawiedliwością, wracamy do konfiguracji z wcześniejszej kadencji.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: