Z początkiem sierpnia w Milanówku powstało koło Młodych Demokratów, które zrzeszać będzie młodych ludzi, chcących działać w polityce. Stawiać będą na współpracę, czego dowodem jest pierwsze spotkanie Koła.

W spotkaniu Młodych Demokratów z Milanówka udział wzięły Posłanka Kinga Gajewską oraz Wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. W krótkim przemówieniu Przewodniczący Igor Sosnowski przybliżył zebranym powody powstania koła. – Przez ostatnie pół roku uczestniczyłem w programie Erasmus w Brukseli i zauważyłem, że tam w każdej miejscowości jest Młodzieżówka. I to składająca się z 20-30 osób. Zrobiło to na mnie wrażenie i uznałem, że wypadałoby i u nas spróbować. Myślę, że jest potencjał, aby wspólnie działać. Igor Sosnowski zaznaczył, że mimo założenia Koła w Milanówku, aktywizować chce całą młodzież z okręgu podwarszawskiego. Mają w tym pomóc trzy pierwsze postulaty, które będą realizowane na bieżąco i długoterminowo. Dwa pierwsze, którymi młodzi chcą zająć się do końca roku, to ułatwienie dojazdów i powrotów z Warszawy w godzinach nocnych oraz przygotowanie atrakcji dla młodzieży w Milanówku, zwłaszcza przygotowanie kina plenerowego z repertuarem dostosowanym do zainteresowań młodych osób. Natomiast długofalowo będzie to przede wszystkim powiększenie liczebności Koła i aktywizacja młodzieży oraz współpraca z gminami na linii WKD. – To jest niezwykle budujące, że czuć tę energię od was i serdecznie wam gratuluję pomysłu. Przypominam sobie swoje lata, kiedy stawiałam pierwsze kroki w polityce. To była ta energia, ten entuzjazm, więc myślę, że naprawdę daleko zajdziecie. Szczególnie, że w tak młodym wieku chcecie coś budować i macie centrową ideę, którą chcecie rozprzestrzeniać w powiecie – mówiła Poseł Kinga Gajewska, która po inauguracji koła wraz z jego członkami uczciła pamięć poległych powstańców.

W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Młodych Demokratów na Mazowszu Piotr Rym, który zapewnił, że jego koledzy z Milanówka mogą liczyć na pomoc i współpracę. Taką pomoc zaoferowała również Wójt Gminy Michałowice. – Dziękuję za zaproszenie, które jest dla mnie miłym upominkiem, bo fajnie zobaczyć młodych ludzi, którzy chcą działać, ale też chcą wziąć odpowiedzialność za te działania. Ujmuje mnie, że opieracie swoje działania o wartości demokratyczne, które i mi są bliskie. I to, że jest to koło młodych demokratów jest dla mnie absolutnie jasne i będę trzymać za was kciuki. Jeżeli jest coś, a myślę, że jest wiele pól, gdzie możemy razem działać, to tak zrobimy – zwracała się do młodzieży Małgorzata Pachecka.

Choć koło działa w Milanówku, otwarte jest na młodzież z wszystkich okolicznych gmin. Dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do działania i polubienia profilu https://www.facebook.com/Młodzi-Demokraci-Milanówek-106341958837363/

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: