W ciągu ostatnich czterech dni w grodziskiej komendzie gościliśmy dwie grupy kadetów ze Szkoły Policji na Litwie. Wizyta realizowana była w ramach programu Erasmus+. Podczas kilkudniowego spotkania stażyści poznawali strukturę organizacyjną naszej jednostki, wizytowali poszczególne wydziały i uczestniczyli w wielu ciekawych zadaniach. Wizyta była okazją do wymiany informacji na temat policyjnej służby w obu krajach i szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dwie grupy kadetów ze Szkoły Policji na Litwie składające się z sześciu osób, rozpoczęły swoją wizytę w grodziskiej komendzie w poniedziałek. Stażyści zostali powitani przez p.o. Komendanta Powiatowego Policji- mł. insp. Dariusza Lubańskiego. Przez cztery dni pod czujnym okiem policjantki z Zespołu Wykroczeń mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy z różnych wydziałów naszej jednostki.

Po zapoznaniu ze strukturą organizacyjną komendy stażyści poznawali zadania poszczególnych wydziałów. Policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zapoznał ich z procedurami i dokumentacją prowadzoną w swojej komórce organizacyjnej oraz pracą funkcjonariuszy pionu kryminalnego. O swoich zadaniach, a szczególnie daktyloskopii, opowiedział im też technik kryminalistyki. Nasi goście mieli również okazję uczestniczyć jako obserwatorzy w służbie policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz interwencjach przeprowadzanych przez dzielnicowych. Brali także udział w wokandzie, na której policjant był oskarżycielem publicznym, poznali też uzbrojenie polskiej Policji, uczestnicząc w zajęciach na strzelnicy. Zasady pracy grodziskich policjantów kadeci mogli poznać także podczas odprawy służbowej. Policjantka zaprezentowała im również stanowisko kierowania i pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz centrum monitoringu miejskiego, zlokalizowane w budynku komendy.

Podczas wizyty nie mogło zabraknąć informacji o działalności profilaktycznej grodziskich policjantów i zapoznania z ulubieńcem dzieci - Komisarzem Grodzisiem. Stażyści chętnie fotografowali się z misiem i opowiedzieli o podobnej maskotce ze swojego terenu- Piesku Amsis.

Wizyta kadetów ze Szkoły Policji na Litwie w grodziskiej komendzie pozwoliła na wymianę  poglądów na temat policyjnej służby w obu krajach i szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W grodziskiej komendzie gościliśmy kadetów z Litwy


To może Cię zainteresować: