Ruszyły prace nad planem

Ruszyły prace nad nowym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla os. Prusa w Pruszkowie. Rozpoczęcie procedury jest pokłosiem opisywanego przez nas na początku marca protestu mieszkańców przeciw budowie nowego bloku przy ul. Pani Latter.

Pod wpływem protestów Prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch, złożył wniosek o zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla osiedla, by takie inwestycje nie były możliwe, a na lutowej sesji Rady miasta została przyjęta uchwała umożliwiająca rozpoczęcie prac nad projektem nowego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Osiedla B. Prusa.

9 marca w BIP Urzędu Miasta udostępniony został projekt przyszłego planu miejscowego. Jednocześnie zarządzone zostały konsultacje społeczne w sprawie treści dokumentu, które trwały od 11 do 25 marca br.

Do zgłaszania swoich uwag zachęcali też mieszkańcy Osiedla B. Prusa na swoim forum. Warto zaznaczyć, że to dopiero początek procedury. Mamy nadzieję, że konsultacje pozwolą władzom Pruszkowa opracować plan jak najbardziej zbliżony do oczekiwań mieszkańców. Jeżeli ktoś nie zdążył złożyć swoich wniosków, to nic straconego! Plan zostanie wyłożony publicznie i wówczas będzie można złożyć do niego uwagi, które ostatecznie zostaną przyjęte lub odrzucone przez radnych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: