Zielona fala ułatwi życie

Trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a wśród nich znajduje się jeden bardzo ciekawy projekt, który ułatwi życie wszystkim, którzy przejeżdżają przez Pruszków: Wprowadzenie inteligentnego systemu zarządzania ruchem na Alejach Jerozolimskich/Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie.

W ramach projektu ma zostać utworzona Zielona fala na głównej przelotowej ulicy Pruszkowa, którą codziennie przejeżdża ponad 30 000 pojazdów. System zmiany faz świateł na skrzyżowaniach nie jest w żaden sposób skorelowany. Zarządzanie sygnalizacją tylko na 11 skrzyżowaniach może istotnie poprawić komfort podróży. Jak twierdzą pomysłodawcy, Arek Gębicz i Bartek Brzoza Brzeziński, na nieskoordynowaniu systemu sygnalizacji świetlnej w Pruszkowie, jadąc samochodem, możemy stracić średnio nawet 50% czasu.

Jak głosować na projekt? Wystarczy wejść tutaj: https://bom.mazovia.pl/glosowanie, podać swoje dane, a następnie z puli projektów ogólnowojewódzkich wybrać projekt nr 312 (numer podajemy w polu Szukaj po nr nad listą projektów).

Zachęcamy do głosowania na ten projekt!

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: