Wybory parlamentarne już za nieco ponad miesiąc. 13 października wybierzemy 12 parlamentarzystów reprezentujących nasz okręg. Tu na listach 5 komitetów silna reprezentacja kandydatów z Powiatu grodziskiego w tym startujący z list PSL zastępca burmistrza Grodziska Maz. Piotr Galińśki.

Okręg nr 20 obejmuje tereny tzw. obwarzanka warszawskiego, czyli powiatów położonych wokół stolicy. W jego skład wchodzą powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.

W wyborach do Senatu (okręg 41) będziemy mogli skreślić jednego z dwóch kandydatów:

1 KAMIŃSKI Michał Tomasz Józefów KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów
2 RADZIWIŁŁ Konstanty Nowa Iwiczna KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Zachęcamy do zapoznania się z listami kandydatów do sejmu w okręgu 20:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 GRABlEC Jan Stanisław poseł Legionowo członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 ZALEWSKI Paweł Ksawery konsultant Warszawa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3 GAJEWSKA Kinga Magdalena poseł na Sejm RP Błonie członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4 LASEK Maciej Grzegorz inżynier lotniczy budowy płatowców Stefanowo nie należy do partii politycznej
5 WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz prezes Raszyn nie należy do partii politycznej
6 NlEMCZYK Piotr Franciszek konsultant Warszawa członek partii politycznej: Nowoczesna
7 SZOSTAK Katarzyna Albina pielęgniarka operacyjna Michałowice członek partii politycznej: Inicjatywa Polska
8 KOCZOROWSKA Jolanta Maria emerytka Radiówek członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9 RZYMAN Krzysztof Adam ekonomista Warszawa członek partii politycznej: Partia Zieloni
10 KOŁOSOWSKI Artur Stanisław przedsiębiorca Milanówek nie należy do partii politycznej
11 KRAWCZYK-DĘBIEC Ewa Małgorzata kierownik kontroli wewnetrznej Warszawa nie należy do partii politycznej
12 HERNER Wojciech przedstawiciel handlowy Reguły członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13 BONECKA Halina Justyna ekonomista Radzymin członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14 SZTURO Tomasz Paweł nauczyciel Kobyłka nie należy do partii politycznej
15 ORZECHOWSKA - MIKULSKA Grażyna przedstawiciel władzy samorządowej Warszawa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16 WASILEWSKI Piotr Michał adwokat Czarnów członek partii politycznej: Nowoczesna
17 MIERZEJEWSKA-WAŚ Magdalena Jadwiga turoperator Leszno członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18 LUBOIŃSKI Patryk Jan przedstawiciel władzy samorządowej Kiełpin nie należy do partii politycznej
19 WIERZBICKA Olga prawnik Jadwisin członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
20 WYDURSKI Patryk student Mława członek partii politycznej: Partia Zieloni
21 WINIARSKA-CZAJKOWSKA Maja Magdalena trener osobisty Opypy nie należy do partii politycznej
22 BIELEC Karol menadżer Nowy Dwór Mazowiecki członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
23 KAMIŃSKI Grzegorz Rafał specjalista polityki społecznej Milęcin członek partii politycznej: Nowoczesna
24 KANDYBA Piotr magister inżynier technologii żywności Piaseczno członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 WAWER Michał Jan radca prawny Warszawa członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2 PAZIO Rafał Piotr nauczyciel Duczki nie należy do partii politycznej
3 NIEZNAŃSKI Michał przedstawiciel handlowy Marki członek partii politycznej: Ruch Narodowy
4 KORWIN-MIKKE Jacek Baltazar przedsiębiorca Otwock członek partii politycznej: Korwin
5 CHMIELECKI Bogdan Jerzy inżynier elektryk Zaborów nie należy do partii politycznej
6 CYNKIER Tomasz Jan politolog Jaktorów-Kolonia członek partii politycznej: Ruch Narodowy
7 ŚLIWA Anna Małgorzata fizjoterapeuta Warszawa nie należy do partii politycznej
8 TROCHANOWSKA Beata Elżbieta politolog Łomianki nie należy do partii politycznej
9 FILIPEK Piotr prawnik Milanówek członek partii politycznej: Ruch Narodowy
10 WITASZEK Zbigniew przedsiębiorca Czosnów nie należy do partii politycznej
11 LECH-RĄCZKA Teresa przedsiębiorca Pomiechówek nie należy do partii politycznej
12 ŻOŁEK Julia Maria student Otwock członek partii politycznej: Ruch Narodowy
13 JANIK Michał Jan programista Wołomin członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy
14 LUTY Edyta Agnieszka administrator baz danych Warszawa nie należy do partii politycznej
15 SKWARSKI Adam Andrzej trener Warszawa członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16 PINTARA Anna Jadwiga statystyk Ożarów Mazowiecki członek partii politycznej: Ruch Narodowy
17 BAJKOWSKI Rafał motorniczy Marki członek partii politycznej: Ruch Narodowy
18 DROŻDŻ Piotr Dariusz przedsiębiorca Warszawa członek partii politycznej: Korwin
19 PUŁAWSKI Sebastian specjalista ds. marketingu i handlu Warszawa członek partii politycznej: Ruch Narodowy
20 RUMIŃSKA Anna Patrycja nauczyciel matematyki Warszawa nie należy do partii politycznej
21 STERKOWSKA Ewelina higienistka stomatologiczna Warszawa nie należy do partii politycznej
22 TOTT Karol Tadeusz inzynier budownictwa Warszawa członek partii politycznej: Ruch Narodowy
23 CHOJNACKA Grażyna Wiesława kierownik restauracji Grodzisk Mazowiecki nie należy do partii politycznej
24 SMUNIEWSKI Konrad Paweł dziennikarz Piastów członek partii politycznej: Ruch Narodowy

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 MORDAK Robert Dariusz architekt Radom nie należy do partii politycznej
2 ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga politolog Józefów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
3 STEFANIAK Jakub Łukasz dziennikarz Warszawa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4 PETELICKA Agnieszka Beata ekonomista Warszawa nie należy do partii politycznej
5 ŚWIERCZ Artur Mateusz przedstawiciel władzy samorządowej Pruszków nie należy do partii politycznej
6 BIERNACKA Magdalena dyrektor departamentu Nasielsk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7 OLEKSIAK Emilia wyższy urzędnik samorządowy Tłuszcz członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8 GRAJDA Dariusz Grzegorz prezes Celestynów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9 GALlŃSKI Piotr Stanisław przedstawiciel władzy samorządowej Natolin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10 MAŁOLEPSZY Karol Andrzej doradca zawodowy Wołomin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
11 POZOREK Artur wyższy urzędnik samorządowy Jabłonna członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12 BUSZTA Krystian Stanisław dyrektor szkoły Nowe Grochale nie należy do partii politycznej
13 SUDOMIRSKI Marek Szczepan wyższy urzędnik samorządowy Nadma nie należy do partii politycznej
14 SZYNKIEWICZ Ewa rolnik upraw polowych Czersk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
15 LITWIŃCZUK Zdzisław Czesław prezes Warszawa członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów
16 NASIADKA Ilona ekonomista Warszawa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17 CIEPIELEWSKA Joanna Katarzyna prawnik Wołomin nie należy do partii politycznej
18 DOMINIAK Michał Adam technik leśnik Grądy nie należy do partii politycznej
19 ŁUKASIŃSKA Maryla Barbara animator kultury Izabelin C nie należy do partii politycznej
20 OKUROWSKA Małgorzata dyrektor szkoły Grodzisk Mazowiecki nie należy do partii politycznej
21 SOSIN Daniel Krzysztof architekt Warszawa nie należy do partii politycznej
22 PIEKUT Damian Marek trener sportu Legionowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
23 RYŚ-FERENS Erwina Lilia nauczyciel wychowania fizycznego Warszawa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
24 BORKOWSKI Łukasz Jan dyrektor szkoły Kajetany nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 BŁASZCZAK Mariusz urzędnik państwowy Legionowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2 CZERWIŃSKA Anita prawnik Wyględy członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3 SMIRNOW Andrzej nauczyciel akademicki Łazy członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 SZYSZKO Jan Feliks leśnik Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5 SIPIERA Zdzisław Tadeusz wyższy urzędnik państwowy Pruszków członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6 UŚCIŃSKI Piotr Michał parlamentarzysta Ząbki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7 BITTEL Andrzej prawnik Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8 OLSZEWSKI Dariusz dyrektor do spraw administracyjnych Karczew członek partii politycznej: Solidarna Polska
9 KLINOWSKI Marcel Józef specjalista ds. transportu Warszawa członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
10 PRÓSZYŃSKI Michał Feliks politolog Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11 KWIEK Monika Joanna nauczyciel języka obcego Otwock członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12 SZYDLIK Robert wyższy urzędnik samorządowy Tłuszcz członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13 TRACZYK Stefan leśnik Celestynów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14 LASKUS Tomasz Bogumił politolog Karczew członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15 BOJEMSKA Dorota Małgorzata zawodowy działacz organizacji pozarządowej Warszawa nie należy do partii politycznej
16 MADZIAR Jolanta Monika prezes zarządu Wołomin nie należy do partii politycznej
17 PRUSZCZYK Grzegorz administrator baz danych Krupia Wólka członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18 NIEZABITOWSKI Zbigniew kierownik wydziału Czeczotki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19 ZALEWSKA Aurelia ekonomista Komorów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20 MIROSŁAW Renata nauczyciel nauczania początkowego Piaseczno członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21 CHOROŚ Piotr właściciel firmy budowlanej Jabłonna członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22 SZYMAŃSKA-SUCHECKA Małgorzata psycholog Wycinki Osowskie członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
23 RUDZKA Anna Krystyna historyk Łomianki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24 CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata aktorka Konstancin-Jeziorna nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 ROZENEK Andrzej Tadeusz dziennikarz Ząbki członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
2 ZIMMERMANN Julia Eliza socjolog Warszawa członek partii politycznej: Lewica Razem
3 BUŹNIAK Sylwia Lidia Ekonomistka Kobyłka członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
4 PONIEWIERKA Leszek filolog języka nowożytnego Olszewnica Stara członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
5 GÓRSKI Marcin sprzedawca Piastów członek partii politycznej: Lewica Razem
6 RADZIKOWSKI Andrzej Marek koordynator spedycji Miścinne nie należy do partii politycznej
7 GOŁOTA Konrad Krzyszof doradca finansowy Nadma członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
8 SKÓRSKA Ewa Katarzyna nauczyciel Leszno nie należy do partii politycznej
9 BRAITER Katarzyna Anna ekonomistka Raszyn nie należy do partii politycznej
10 GAWKOWSKI Bartosz Konrad urzędnik do spraw licencji Radzymin członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
11 CIEPLIŃSKA-KOWALSKA Joanna Dagmara nauczycielka Glinianka członek partii politycznej: Lewica Razem
12 STARZYŃSKA Małgorzata Henryka specjalista ds. reklamy i marketingu Wymysły nie należy do partii politycznej
13 KOWALSKA Katarzyna specjalista ds. rekrutacji pracowników Kołbiel nie należy do partii politycznej
14 MAZUR Remigiusz Radosław etnograf Milanówek członek partii politycznej: Lewica Razem
15 KOZIELSKA Liliana specjalista sprzedaży technologii i usług teleinformatycznych Lesznowola członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
16 WOJCIESKI Andrzej inżynier teleinformatyk Otwock członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
17 URBANEK Robert inżynier elektryk Pruszków członek partii politycznej: Lewica Razem
18 BŁASZCZAK Monika pośrednik nieruchomości Wołomin nie należy do partii politycznej
19 MIŁOW Sławomir Borys inżynier elektryk Nowa Iwiczna nie należy do partii politycznej
20 SZYMAŃSKI Mateusz bibliotekarz Pomiechówek członek partii politycznej: Lewica Razem
21 WRÓBLEWSKA Ewa Magdalena SPECJALISTA DS. EGZEKUCJI Słupno członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
22 TOMASZEWSKI Wiesław diagnosta laboratoryjny Nowy Dwór Mazowiecki nie należy do partii politycznej
23 STEFANKOWSKI Mateusz Kamil sprzedawca w stacji paliw Słupno członek partii politycznej: Lewica Razem
24 PAPUGA Marek Zdzisław doradca finansowy i inwestycyjny Nowy Dwór Mazowiecki członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 WYSOCKI Grzegorz dziennikarz Warszawa nie należy do partii politycznej
2 STARZYŃSKI Jan prawnik Nowa Wieś nie należy do partii politycznej
3 KORCZAK Agata lekarz stomatolog Piastów nie należy do partii politycznej
4 DUCH Mateusz urzędnik Ząbki nie należy do partii politycznej
5 PACIOREK Tomasz Sławomir ekonomista Marki nie należy do partii politycznej
6 NELKEN Urszula dziennikarz Łomianki nie należy do partii politycznej
7 LIPIŃSKI Grzegorz Michał ekonomista Warszawa nie należy do partii politycznej
8 DUDA Krzysztof Ryszard handlowiec Nowy Dwór Mazowiecki nie należy do partii politycznej
9 MORYC Ilona ekonomista Kobyłka nie należy do partii politycznej
10 SAWA Michał Grzegorz przedsiębiorca Kobyłka członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
11 TYMIŃSKI Piotr pisarz Legionowo nie należy do partii politycznej
12 WOŹNIAK Dorota Krystyna urzędnik państwowy Mysiadło nie należy do partii politycznej
13 CHMIELEWSKI Paweł technik mechanik Sade Budy nie należy do partii politycznej
14 JAWOREK Katarzyna pracownik fizyczny Rozalin nie należy do partii politycznej
15 PAĆKO Jarosław Paweł technik ogrodnik Milanówek nie należy do partii politycznej
16 SUWAŁA Jacek rzemieślnik Raszyn nie należy do partii politycznej
17 WYKOWSKA Marta Maria nauczyciel Marki nie należy do partii politycznej
18 SOKALSKI Mariusz Paweł technik mechanik Warszawa nie należy do partii politycznej
19 MISIEWICZ-PRZYBOROWSKA Aneta nauczyciel Kobyłka nie należy do partii politycznej
20 MARCHEWKA Katarzyna Karolina urzędnik samorządowy Kobyłka nie należy do partii politycznej
21 KROGUL Piotr inżynier mechanik Warszawa nie należy do partii politycznej
22 GAJEWSKA Anna Katarzyna ekonomista Serock nie należy do partii politycznej
23 RYTEL Konrad Szymon inżynier budowlany Turów nie należy do partii politycznej
Polub nas na Facebook