W minioną sobotę, 22 maja na boisku w Cegłowie rozegrany został V Piknik Piłkarski Baranów Cup. Pomimo fatalnej pogody, w turnieju udział wzięło 17 drużyn.

Turniej był pierwszym wydarzeniem sportowym zorganizowanym na terenie Gminy Baranów po ostatniej fali pandemii, a organizatorzy starali się zachować wszystkie obostrzenia sanitarne.

Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach podzielonych według roczników. Młodym zawodnikom, oprócz rodzin i znajomych, kibicowali też przedstawiciele władz gminy na czele z Przewodniczącą Rady Beatą Fabisiak i Wójt Gminy Agatą Trzop-Szczypiorską.

- Cieszę się, że tak wiele drużyn skorzystało z naszego zaproszenia. Są to pierwsze takie rozgrywki po półtora roku przerwy – mówiła nam Wójt Agata Trzop-Szczypiorska. – Jest to pierwszy turniej, ale nie ostatni. Planujemy po walce z pandemią rozruszać się i zdobyć zdrową odporność na świeżym powietrzu.

Oprócz samych zmagań sportowych, organizatorzy przygotowali dla dzieci dodatkowe atrakcje. Kapryśna pogoda, a dokładniej padający deszcz utrudniał organizację zmagań. – W miarę możliwości turniej przebiegał sprawnie. Padał deszcz, ale to nie sprawiało nam kłopotów organizacyjnych – mówił nam Robert Błaszczyk, animator sportu w Gminie Baranów. – Po tak długim okresie, nawet w taką niepogodę zespoły stawiły się, a gra sprawiała dzieciom frajdę. Poziom sportowy był zróżnicowany, ale na miarę możliwości takich małych klubów, które brały udział w turnieju.

W tegorocznej edycji reprezentanci poszczególnych miejscowości zdobyli następujące miejsca:

Rocznik 2007/2008
1.    Feliksów II
2.    Feliksów I
3.    Boża Wola
4.    Guzów
5.    Lipce Reymontowskie
6.    Żyrardów
7.    Baranów

Rocznik 2009/2010/2011
1.    Mszczonów
2.    Boża Wola
3.    Skierniewice
4.    Feliksów
5.    Lipce Reymontowskie
6.    Baranów

W turnieju udział wzięły 4 zespoły rocznika 2012 i młodszych, reprezentujące gminy: Baranów, Czeladź, Lipce Reymontowskie i Rybno. W tej kategorii wiekowej nie prowadzono jednak klasyfikacji. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

Gratulujemy sukcesów młodym piłkarzom! Warto zaznaczyć, że to nie jedyne aktywności planowane w Gminie Baranów w najbliższym czasie. Już 15 czerwca na nowej bieżni wykonanej przy szkole w Kaskach zorganizowana zostanie impreza lekkoatletyczna po hasłem „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. 20 czerwca br. odbędzie się tegoroczna edycja zlotu rowerowego w Osinach. Uczestnicy tradycyjnie wyruszą tego dnia w trasę z 3 miejsc – Kask, Baranowa i Bożej Woli, by spotkać się w Osinach, gdzie na wszystkich uczestników czekać będą liczne zmagania, konkursy i nagrody.

Na oba wydarzenia zapraszamy!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: V Piknik Piłkarski za nami!


To może Cię zainteresować: