Jak udało dowiedzieć się naszej redakcji na odcinku C autostrady A2 zakończono układać warstwę ścieralną. Umożliwi to przejazd całym budowanym odcinkiem autostrady pomiędzy Warszawą a Strykowem.

Na odcinku C ułożono już całą nawierchnię pozwalającą na przejazd samochodów. Zostało jeszcze ustawienie znaków i barierek, pomalowanie pasów i drobne prace wykończeniowe.  Od niedzieli dla kierowców dostępne są już odcinki A i B. Podobnie jak na odcinku A autostrady, gdzie przed UEFA Euro 2012 ułożono także jedynie warstwę ścieralną, będą obowiązywały ograniczenia prędkości.

To już pewne, że kierowcy jadący do Warszawy na mecze pojadą autostradą A2, gdyż ma zostać otwarta dla ruchu jutro wieczorem, a najpóźniej w czwartek rano. Pozwoli to kibicom na szybkie dotarcie do Warszawy od strony zachodniej, pod warunkiem, że na nią trafią. Odcinek między Warszawą a Strykowem jest nowo oddany i nie ma go jeszcze na żadnych nawigacjach satelitarnych i mapach.

Niestety wzdłuż prawie 100 km odcinka do Warszawy przez najbliższe kilkanaście miesięcy nie będzie ŻĄDNEJ stacji benzynowej. Jeżeli przed ostatnimi istniejącymi stacjami nie będzie na ten temat wyraźniej informacji to bardzo częstym widokiem mogą być stojące na pasie awaryjnym samochody, którym skończyło się paliwo.

W GDDKiA trwają dopiero przetargi na dzierżawców miejsc obsługi podróżnych, na których zlokalizowane mają być stacje paliw. Oznacza, że samochód zatankować na nich będziemy mogli najwcześniej we wrześniu 2013 r.

Dla kierowców, którzy się zagapią i profilaktycznie nie zatankują, oznacza to spore problemy. Za dowóz kanistra z paliwem zapłacą pomocy drogowej 200 zł. Dodatkowo na 20-litrowy kanister benzyny Euro 95 wydadzą ok. 117 zł. Może jeżdżenie po autostradzie z kanistrem okaże się dobry pomysłem na biznes dla lokalnych drobnych przedsiębiorców?

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: