Rozpoczął się montaż biletomatów stacjonarnych KM

Koleje Mazowieckie oraz firma ASEC rozpoczęły montaż biletomatów stacjonarnych.  To kolejny, po telefonie komórkowym, kanał sprzedaży, który umożliwi pasażerom szybki i wygodny zakup biletu. Docelowo na wybranych stacjach i przystankach pojawią się łącznie 84 urządzenia. Pierwszy biletomat stoi już na stacji w Milanówku, jednak pasażerowie będą mogli korzystać z urządzeń na początku lipca br., kiedy zostanie uruchomiona pierwsza partia automatów.

Montaż urządzeń to pierwszy etap realizacji inwestycji. Automaty mają być uruchamiane sukcesywnie – po 10 – 15 co kilkanaście dni, by zapewnić poprawne i płynne wdrożenie nowego kanału sprzedaży biletów. Założono w nich dwie formy płatności: bezgotówkową (kartami płatniczymi standardowymi i zbliżeniowymi), jak i gotówkową (banknotami oraz monetami), z możliwością zakupu wszystkich rodzajów biletów. W automatach będą sprzedawane bilety papierowe oraz elektroniczne. Ponadto, dzięki funkcji infokiosku, podróżni będą mogli sprawdzić rozkład jazdy pociągów.

Na linii KM1 Warszawa - Skierniewice biletomaty zostaną ustawione na stacjach: Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, Brwinów, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Międzyborów, Skierniewice, Żyrardów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: