Z początkiem czerwca wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich SKM i WKD. Rozkład tego drugiego przewoźnika, ze względu na prowadzone prace, zmieni się jeszcze na początku lipca. Jakie zmiany czekają pasażerów?

9 czerwca 2024 r. weszła w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która obowiązywać będzie do końca sierpnia br. Większość zmian związana jest z kolejnym etapem przebudowy Warszawy Zachodniej. Najważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów przez podmiejską linię średnicową w Warszawie do 4 minut w obu kierunkach.

Dodatkowo na linii R1 Warszawa – Skierniewice, z uwagi na prowadzone prace utrzymaniowe na stacji Grodzisk Mazowiecki, peron 1 będzie niedostępny dla podróżnych. Pociągi zatrzymywać się będą przy peronie 2.

Na linii R3 Warszawa – Łowicz Główny, w godzinach szczytu komunikacyjnego w dni robocze zostaną uruchomione cztery nowe pary pociągów z/do Ożarowa Mazowieckiego. W dalszym ciągu na linii prowadzone będą prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów. Dodatkowo w terminie od 10 czerwca do 10 lipca, w związku z nocnym zamknięciem na odcinku Błonie – Sochaczew za ostatni pociąg zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

W związku z nocną przerwą technologiczną ostatnie pociągi w dobie: będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, (Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów/Warszawa Ursus Północny, Warszawa Gołąbki). Na pominiętych stacjach zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Do Warszawy Śródmieście wraca też WKD. Niestety, w związku z przebudową przystanku w Regułach nie będzie to powrót bezproblemowy. Od stacji Reduta Ordona ruch odbywać się będzie po jednym torze. Dodatkowo do 1 lipca ruch pociągów pomiędzy Reduta Ordona WKD – Reguły będzie prowadzony po obydwu torach, jednakże po każdym z torów ruch będzie odbywać się w obydwu kierunkach. Łączna częstotliwość kursowania pociągów po obydwu torach wyniesie co 40 minut w danym kierunku. Po torze nr 1 kursować będą pociągi w relacjach między Warszawą i Grodziskiem Mazowieckim/Milanówkiem, natomiast po torze nr 2 kursować będą pociągi w relacjach między Warszawą i Regułami. Na początku lipca zakończą się utrudnienia w Regułach na torze prawym w kierunku Warszawy. Pociągi pojadą po obydwu torach. Niestety, po 14 lipca planowane są kolejne utrudnienia.

Do pobrania: rozkład jazdy pociągów WKD ważny od dnia 01.07.2024 do dnia 14.07.2024 - ważny we wszystkie dni

Do pobrania: rozkład jazdy pociągów WKD ważny od dnia 09.06.2024 do dnia 30.06.2024 - ważny we wszystkie dni

Do pobrania: rozkład jazdy pojazdów zastępczej komunikacji autobusowej ważny od dnia 09.06.2024 do dnia 30.06.2024

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: