W dniu 30 grudnia 2021 odbyło się spotkanie Wójta Gminy Baranów, Wójta Gminy Teresin oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki. Owocem tego spotkania jest list wysłany do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym skarżą się oni na brak jakiejkolwiek komunikacji z przedstawicielami Spółki Centralny Port Komunikacyjny. Domagają się informacji o planowanej inwestycji oraz poważnego traktowania.

Informują jednocześnie, że do czasu otrzymania oficjalnej odpowiedzi na swoje postulaty i odbycia oczekiwanych spotkań zawieszają wszelkie uzgodnienia ze Spółką Centralny Port Komunikacyjny i odmawiają udzielania jej odpowiedzi na kierowane do nich zapytania.

Dodatkowo od tego dnia, oczywiście po wcześniejszym spełnieniu ich żądań, władze samorządowe gmin Baranów, Teresin i Wiskitki postanowiły rozpocząć prowadzenie wspólnej polityki w zakresie konsultacji dotyczących inwestycji związanych z CPK. Oznacza to konieczność dokonywania każdych, najmniejszych nawet uzgodnień równocześnie z przedstawicielami tych trzech gmin i przy jednoczesnej ich obecności.

List ten został wystosowany z uwagi na chaos, dezinformację i fatalny stan relacji ze strony Spółki CPK w stosunku do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.


Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: