W niedzielę 30.05 o godzinie 15.30 mieszkańcy Koszajca i okolic doskonale bawili się w ramach Święta Trotuarów, biorąc udział w terenowej grze wiejskiej „RUSZ Z MIEJSCA” zorganizowanej przez Fundację WIEŚWIEJAK.

W grze wystartowało 12 drużyn, z których każda liczyła od 3 do 5 osób. Wśród uczestników byli dorośli i dzieci, które z wielkim entuzjazmem i zapałem pokonywały kolejne zadania czekające na nie w pięciu punktach, zlokalizowanych wzdłuż świeżo wyremontowanej przez Powiat Pruszkowski drogi. Zawodnicy startowali z miejsca znanego jako Zielony Zakątek, gdzie również kończyła się gra, a przemieszczanie się w terenie było tym przyjemniejsze, że odbywało się po….. nowym chodniku.Uczestnicy gry musieli wykazać się nie tylko zręcznością fizyczną (rozwijanie i zwijanie strażackiego węża gaśniczego, budowanie wieży z klocków i selekcja kolorowych kulek na czas), wiedzą z zakresu historii wsi Koszajec i życia wiejskiego (działalność cegielni, z której słynęła niegdyś wieś, rozpoznanie zbóż i zwierząt), ale także zdolnościami poetyckimi (wiersz o nowym chodniku) i bystrością umysłu (kalambury). Wśród startujących zespołów najwięcej punktów zdobyły Żółwiki (I miejsce), Wesoła drużyna (II miejsce) i Pszczółki i Biedronki (III miejsce), ale wszyscy uczestnicy otrzymali brawa i nagrody, bo przecież chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację. Dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego, przygotowane dla milusińskich przez brwinowską Straż Miejską oraz możliwość wejścia dzieci do samochodu strażackiego w asyście strażaków.

Zabawie i rywalizacji towarzyszyło wiele emocji i radości, każdy chciał jak najszybciej i najlepiej zaliczyć wszystkie zadania. Nad porządkiem i przebiegiem imprezy czuwali: strażacy z OSP Moszna, policjanci i strażnicy miejscy z Brwinowa oraz wolontariusze – Artur, Adrian i Przemek oraz członkowie FUNDACJI WIEŚWIEJAK.

Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza, a uczestników przywitał Grzegorz Kamiński – członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Cieszą się z nowej drogi


To może Cię zainteresować: