W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w każdy weekend organizowane są w innym mieście Powiatu Grodziskiego i sąsiednich powiatów, odwiedziliśmy w minioną sobotę i niedzielę Brwinów.

W Brwinowie Europejskich Dni Dziedzictwa wypadły raczej skromnie. W sobotę przy ul. Wilsona odbyła się mała inscenizacja odsieczy Wiednia z udziałem dzieci, wieczorem zaś w miejskim parku można było posłuchać m.in. bluesa i rocka, bo koncertowały na estradzie miejscowe zespoły muzyczne, obejrzeć taneczne grupy, które prezentowały taniec iralndzki przy skocznej muzyce celtyckiej i obejrzeć popisy siłaczy z klubu "Sokół". Swój udział w organizacji imprezy mieli harcerze, którzy na 100-lecie działalności harcerstwa, posadzili w parku dąb.

Znacznie ciekawszy scenariusz miała inscenizacja bitwy o Brwinów z czasów II wojny światowej, odegrana w niedzielne popołudnie w parku miejskim. Wyreżyserowany prawie godzinny spektakl robił wrażenie i cieszył się zainteresowaniem licznie przybyłych mieszkańców Brwinowa i okolic. Zamieszczone zdjęcia oddadzą, mamy nadzieję, charakter i atmosferę brwinowskich Europejskich Dni Dziedzictwa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Europejskie Dni Dziedzictwa w Brwinowie


To może Cię zainteresować: