W miniony weekend w Galerii Ośrodka Kultury Okej w Brwinowie swoje prace zaprezentował znakomity Milanowski fotograf - Jan Bebel. Znany jest on przede wszystkim z fotografii muzycznej, ale tym razem artysta pokazuje swoje zupełnie inne oblicze.

Jan Bebel kojarzony jest przede wszystkim z fotografią muzyków. Fotografia Milesa Davisa, wykonana podczas Jazz Jamboree w Warszawie w 1988 r., zdobi okładkę drugiego wydania biografii muzyka. W licznych konkursach artysta zdobył wiele nagród w Polsce i za granicą, w tym w konkursie fotograficznym w Antwerpii. Spośród kilku tysięcy nadesłanych fotografii, jego praca zdobyła nagrodę główną - Diamond Awards.

Twórczość artysty to jednak nie tylko fotografie muzyków. Jest on twórcą wszechstronnym, o czym świadczą jego eksperymenty z fotografią abstrakcyjną, którą możemy podziwiać właśnie w Brwinowskim Okeju. Cykl Foto-Grafika, powstał w latach 90-tych minionego wieku jeszcze w technice analogowej. W latach 2007-2016 powstał cykl prac „Foto-Grafika 2”. Prace te powstały we współcześnie uprawianej technice cyfrowej.Co zadziwiające, zdjęcia inspirowane są zwykle najprostszymi motywami, wokół których każdy z nas przeszedłby bez głębszej refleksji. Faktura deski, pajęcze sieci czy zabrudzona szyba w obiektywie artysty nabiera zupełnie innego wyrazu. Z fotografii zmieniają się w tajemniczą grafikę.

Zachęcamy wszystkich do wizyt w Brwinowskiej Galerii Ośrodka Kultury.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: