To tytuł konkursowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Milanówka”, dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My. Projekt jest realizowany w kilku „odsłonach”. Niestety, tytuł projektu to marzenie milanowskich twórców. Bo drzwi Walerii są dalej zamknięte, a  otworzyły się jedynie drzwi pracowni Jana Szczepkowskiego.

Mogliśmy już zobaczyć poplenerową wystawę batików i pokaz seriografii „Dziewczyny na statku” Jerzego Nowosielskiego, wystawę fotografii Jana Bebela „Jazz Live” i instalację „Faras”- fragment tworzonego w 2016 roku przez Ignacego Łodzińskiego cyklu tkanin zdobionych techniką batiku, inspirowanych średniowiecznym malarstwem nubijskim z Faras, która stanowiła teatralne tło koncertu Idy Zalewskiej i Kuby Płużka - „Blues & Jazz” oraz uczestniczyć w spotkaniu „Wokół jednego dzieła sztuki”.

W niedzielę, 9 października, z przyjemnością wysłuchaliśmy serbskich ludowych pieśni w wykonaniu Agaty Harz mieszkanki Milanówka i Barbary Wilińskiej z Poznania, czołowych polskich pieśniarek muzyki korzeni. W trakcie godzinnego koncertu „Mesecina – Blask Księżyca” usłyszeliśmy pieśni miłosne i obrzędowe. Panie tłumaczyły teksty, mogliśmy więc poznać serbskie tradycje i życie serbskich kobiet.

Kończąc spotkanie, Ewa Januszewska prezes Stowarzyszenia „Razem dla Milanówka” zaprosiła na kolejne, w najbliższą sobotę i niedzielę, które będzie poświęcone modzie. Odbędzie się również kolejne spotkanie z cyklu „Wokół jednego dzieła sztuki”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Otwieramy drzwi Walerii


To może Cię zainteresować: