Mistrzowie w wyciskaniu sztangi

Zawodnicy sekcji trójboju siłowego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół z Brwinowa startowali w dniach 6-7 października 2016 r. w Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w niemieckim Herzbergu (Elster). Wrócili z medalami.

Zawody relacjonuje Elżbieta Nitecka:

W Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc wzięło udział pięciu zawodników. Czwartek 6 października był dniem startów kategorii wiekowej do 23 lat oraz kategorii wagowej 67,5 kg. Tego dnia w rywalizacji wzięło udział trzech członków sekcji, zaliczając kolejne podejścia i zdobywając medale. Paweł Szczurowski w kategorii do 23 lat z wynikiem 95 kg zajął IV miejsce. Chociaż znalazł się tuż za podium, lecz to miejsce również zostało nagrodzone medalem. W kategorii 67,5 kg startowali: Daniel Nowak zajmując II miejsce z wynikiem 85 kg oraz Damian Gordon zajmując I miejsce z wynikiem 140 kg.

W piątek 7 października swój start miała kategoria masters, czyli weteranów. Startowało w niej dwóch członków brwinowskiego Sokoła. Jako pierwszy start rozpoczął Krzysztof Klimaszewski, weteran w kategorii  40-44 lat, który zakończył swój bój z wynikiem 160 kg zajmując III miejsce. Wojciech Nitecki, kierownik sekcji trójboju siłowego startował w kategorii masters 60-64 lat. Mimo drobnego urazu, który powodował ból barku, zaliczył 135 kg. Choć taki wynik nie był satysfakcjonujący, ale ból nie pozwalał wycisnąć więcej.  Mimo to udało mu się znaleźć na podium i zająć II miejsce. - Przejechanie tylu kilometrów się opłaciło – podsumowują członkowie sekcji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” , którzy z uśmiechem na twarzy i z medalami na piersiach wrócili do domu.

Kierownik sekcji trójboju siłowego Wojciech Nitecki składa  serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy Brwinów, Radzie Miejskiej w Brwinowie i wszystkim tym, którzy przyczynili się to tego, aby członkowie sekcji mogli wziąć udział w Mistrzostwach Świata w federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc w Niemczech.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mistrzowie w wyciskaniu sztangi


To może Cię zainteresować: