Osobowość Roku jest nazwą wyróżnienia przyznawanego przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Wojciech Nitecki, wieloletni kierownik sekcji kulturystyki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, otrzymał ten tytuł na szczeblu powiatowym w kategorii „społeczność lokalna”.

Plebiscyt prowadzony był od początku roku we wszystkich województwach. Na Mazowszu jego promotorami byli „POLSKA Metropolia Warszawska”, serwis www.polskanews.pl, „Echo Dnia”,  serwis www.echodnia.eu, „Tygodnik Ostrołęcki” i serwis www.to.com.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.

Celem plebiscytu było docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie. Wyróżnienia zostały przyznane dla osób z poszczególnych powiatów, a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki na uroczystej gali, która odbyła się 25 kwietnia w sali balowej Warszawskiego Domu Technika w Warszawie. Wśród ponad stu uhonorowanych był też Wojciech Nitecki, wieloletni kierownik sekcji kulturystyki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brwinowie, który przez lata nie tylko przygotowywał sportowców amatorów do zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc, lecz także sam startował w kategorii Masters, sięgając po wiele medali na zawodach w Polsce oraz na międzynarodowych Mistrzostwach Federacji WUAP.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: