Od kilku miesięcy, przejeżdżając przez Otrębusy, mogliśmy obserwować prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Natalińskiej i Piaseckiego. W sobotę 7 maja, wybudowane w tym miejscu rondo, któremu nadana została nazwa „Rondo Zespołu Mazowsze”, uroczyście zostało otwarte.

W sobotnich uroczystościach wzięli udział burmistrzowie i radni Gminy Brwinów, przedstawiciele Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Rymuza, radni sejmiku oraz powiatu, sołtys Otrębus Katarzyna Jacniacka, dyrekcja oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Otrębusach, przedstawiciele firmy projektowej i wykonawczej ronda oraz wielu mieszkańców Otrębus.

Zanim jednak nastąpiło otwarcie ronda, przy pałacu w Karolinie miało miejsce przekazanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika trzech nowiutkich autokarów marki Volvo, którymi w komfortowych warunkach zespół będzie mógł wyjeżdżać na koncerty. Po uroczystym przekazaniu autokarów na ręce dyrektora PZLPiT Jacka Bonieckiego oraz poświęceniu przez proboszcza otrębuskiej parafii ks. kanonika Bolesława Bolka, uczestnicy uroczystości mogli odbyć przejażdżkę do Ronda Zespołu Mazowsze.

Wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, który w swoim przemówieniu podkreślił ogromne znaczenie tej inwestycji dla bezpieczeństwa dzieci uczących się w pobliskiej szkole a także dla płynności ruchu. W dowód uznania za dbałość o ich bezpieczeństwo, uczniowie przygotowali dla przedstawicieli władz i wykonawców miłe niespodzianki wręczając własnoręcznie wykonane obrazki z napisem „Bajecznie-bezpiecznie”, oraz maskotki mądrej sówki. Uświetnili też uroczystość koncertem szkolnego zespołu muzycznego. Muzycznych akcentów było więcej, uroczystości towarzyszyła bowiem asysta chóru „Mazowsze” wykonując kilka utworów.

Podczas uroczystości miało miejsce zabawne zdarzenie. Radna sejmiku mazowieckiego Dorota Stalińska powiedziała, że zawsze przejeżdżając przez to rondo, wyobrażała sobie na jego środku figurę pary tancerzy w ludowych strojach. - Czy to nie byłby dobry pomysł? - zapytała. W odpowiedzi burmistrz Kosiński poprosił, aby spojrzała w kierunku ustawionej w pobliżu ronda tablicy prezentującej projekt rzeźby takiej właśnie pary, która stanie w centralnym miejscu ronda. Takie rzeczy dzieją się w gminie Brwinów, burmistrz czyta w myślach.

Po uroczystych przemówieniach przedstawiciele władz samorządowych przeszli na środek ronda, gdzie odsłonięte zostały tabliczki z nazwą ronda. Przy rondzie ustawiony jest również pokaźnych rozmiarów bilboard przedstawiający wirujących w tańcu artystów Mazowsza.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: