PZLPiT „Mazowsze”, już po raz ósmy, zaprosił wszystkich do swojej siedziby – Parku Karolin – by wspólnie móc przeżywać muzyczne wrażenia. Na pikniku atrakcji nie zabrakło – oprócz koncertów, spektakli teatralnych i warsztatów rękodzieła znalazł się również jarmark rzemiosła artystycznego oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można było znaleźć mnóstwo lokalnych rarytasów. Pogoda dopisała, a co za tym idzie – wydarzenie zebrało niemalże rekordową widownię.

Podczas Pikniku można było udać się również w pełną koloru i dźwięków podróż po kulturze tradycyjnej, zwiedzając Centrum Folkloru Polskiego "Karolin". W sobotę i niedzielę, o wybranych godzinach, na chętnych czekali przewodnicy, którzy opowiedzieli o folklorze regionów Polski oraz historii i działalności zespołu „Mazowsze”.

Dla spragnionych i głodomorów piknikowa strefa gastronomiczna oferowała różnorodne smakołyki i napoje dla wszystkich gości. Na parkingu przy Gościńcu "Mazowsze" można było znaleźć rozmaite stoiska, które kusiły aromatycznymi przysmakami.

Piknik „Mazowsza” to nie tylko występy naszej dumy – to także odwiedziny wielu mniejszych zespołów. Na scenie wystąpili również: ZTL "Promyki" z Wieliszewa, Kapela "Niwińskich", Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej, Kapela "Młoda Harta", Zespół Regionalny z Lipiec Reymontowskich czy „Mała Orkiestra Dancingowa”!

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją był jednak niedzielny finał. Była to niepowtarzalna okazja zobaczenia mazowszańskich artystów, zarówno w klasycznym repertuarze flagowych utworów „Mazowsza”, jak i w towarzystwie wspaniałej Ani Rusowicz. Koncert zebrał ogromną rzeszę fanów i masę oklasków od widowni.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: