W środę 31 stycznia 2024 r. odbyło się otwarcie strzelnicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otrębusach.

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest  dyrektor ZSP w Otrębusach Sebastian Kończak, który był gospodarzem uroczystości, natomiast o prawidłową realizację zadania zadbała Sylwia Bober-Jasnoch Inspektor ds. Obronnych i Obrony Cywilnej.

Goście przeszli szkolenie z obsługi broni oraz zasad bezpieczeństwa. Mieli też okazję strzelać do wirtualnych celów, używając replik broni krótkiej i długiej. Sama strzelnica to 4 stanowiska. Oprogramowanie, w które wyposażony jest Trenażer Strzelecki Wisła SP, daje możliwość oddawania strzałów w pozycji stojącej, w klęku lub leżąc. Istnieje opcja zmiany tarcz, odległości, rodzajów terenu czy warunków pogodowych. Strzały oddaje się na odległość od 25 do 100 metrów. 

W otwarciu udział wzięli burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki, zastępca burmistrza Jerzy Wysocki, przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Małgorzata Kucharska, komendant OSP Brwinów Krzysztof Newen, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak, komendant Straży Miejskiej w Brwinowie Izabela Koźbiał oraz panie dyrektor gminnych szkół Anna Becker, Zofia Kowalczyk i Marta Szwemin.

Ze  strzelnicy w pierwszej kolejności będą mogli korzystać uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych, wszyscy uczniowie szkół średnich oraz uczniowie szkół mundurowych.  Obiekt będzie również dostępny dla członków organizacji czy stowarzyszeń, zajmujących się sprawami bezpieczeństwa. Ponadto zarówno mieszkańcy gminy Brwinów jak i okolicznych miejscowości, którzy chcieliby nauczyć się strzelać, czy popracować nad celnością, również będą mieli taką możliwość. Od 1 lutego br. strzelnica jest zarządzana przez pracowników szkoły i instruktorów strzelectwa sportowego, pod których okiem będą prowadzone zajęcia. Wszystkie informacje dotyczące zasad i możliwości skorzystania ze strzelnicy wraz z cennikiem dostępne są pod numerem telefonu 22 758 58 10 w godzinach pracy sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otrębusach. Aby skorzystać ze strzelnicy należy wcześniej zarezerwować termin.

Strzelnica powstała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej uzyskanemu w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. Całkowity koszt to 110 577,00 zł z czego aż 80% to dofinansowanie w kwocie 87 355,83 zł. Wkład własny gminy Brwinów to 23 221,17 zł. Projekt ma na celu rozwój sportu strzeleckiego w Polsce, zwiększenie dostępności do szkoleń strzeleckich oraz  podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego. Ma również pomóc rozwinąć i propagować sport strzelecki wśród dzieci, młodzieży i organizacji prowadzących działalność na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wirtualna strzelnica już działa!


To może Cię zainteresować: