Przebudują drogę 720

FB/Arkadiusz Kosiński

W ostatnim czasie rozstrzygnięte zostały dwa ważne przetargi dotyczące remontu drogi 720. Pierwszy dotyczy remontu ul. Biskupickiej w Brwinowie, drugi remontu nawierzchni w Otrębusach.

Ul. Biskupicka to jedna z ważniejszych dróg w Brwinowie. Wkrótce ruszy jej przebudowa na odcinku od ul. Glinianej do ul. Szkolnej. – Dziś mamy tu jezdnię i głębokie rowy. Z jednej strony jest rozwalający się chodnik, a z drugiej wydeptana ścieżka – mówił Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. – Największym zakresem prac będzie budowa kanalizacji deszczowej z retencją. Wkopane zostaną rury o olbrzymiej średnicy, by retencjonować wodę deszczową.

Oprócz budowy odwodnienia zamówienie obejmuje m.in. przebudowę jezdni, zjazdów, budowę chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych. Inwestycja ta jest przykładem współpracy między MZDW, a Gminą Brwinów, która poniosła koszt dokumentacji projektowej i budowy oświetlenia ulicznego, w tym doświetlenia wszystkich przejść dla pieszych. Cała inwestycja pochłonie 11 mln zł, a realizować ją będzie INVEST AG z Warszawy.

Warto dodać, że niedługo wzdłuż drogi będzie poprowadzona nowa ścieżka rowerowa. Jak informował nas Arkadiusz Kosiński: – Na pierwszym, prostym odcinku mamy już pozwolenie na budowę ścieżki rowerowej. Czekamy na pozwolenie w trybie ZRiD od łuku na Biskupicach aż do samego Czubina.

To nie jedyny remont tej drogi w najbliższym czasie. Zarząd MZDW rozstrzygnął przetarg na wykonanie nakładki na drodze 720 w Otrębusach od WKD do Ronda Mazowsze i dalej od ronda w kierunku Nadarzyna do ul. Sosnowej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: