Rekrutacja do IV klasy o innowacji sportowej z lekkiej atletyki

Szkoła Podstawowa w Otrębusach prowadzi nabór do nowo powstającej klasy lekkoatletycznej. Dokumenty można składać do 15 czerwca br.

Szkoła w Otrębusach od lat przywiązuje dużą wagę do krzewienia kultury fizycznej i dbałości o to, aby uczniowie mieli jak najlepsze warunki i trenerów do rozwijania swoich umiejętności oraz sportowych talentów. Przy szkole prężnie działa uczniowski klub sportowy, którego zawodniczki i  zawodnicy regularnie startują w zawodach lekkoatletycznych nie tylko na poziomie lokalnym, ale również  krajowym, zdobywając medale i wyróżnienia.

Dyrekcja szkoły zdecydowała o utworzeniu klasy IV o innowacji sportowej z lekkiej atletyki, do której  zainteresowane osoby składają mogą składać dokumenty w sekretariacie szkoły lub przesyłać je na adres e-mail: szkola@otrebusy.edu.pl do 15 czerwca br. Dla kandydatek i kandydatów nieuczęszczających do szkoły w Otrębusach test sprawności fizycznej odbędzie się 16 czerwca o godzinie 15.00.

Utworzenie klasy o nowym profilu zainspirowane zostało sukcesami UKS Otrębusy ”1”UKS prowadzi systematycznie różnorodne  zajęcia sportowe z lekkiej atletyki, które dają uczestnikom wiele możliwości rozwoju fizycznego. Jednocześnie zarówno szkoła jak i UKS mocno podkreślają zasady współzawodnictwa w duchu fair play. W ostatnim roku liczna reprezentacja startowała i zdobywała punkty między innymi w:

  • Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych dla Szkół im Henryka Jakimiaka w Siedlcach
  • II Mityngu Lekkoatletycznym  im. Juliusza Kuleszy w Warszawie
  • Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Lodzi
  • Regionalnych zawodach lekkoatletycznych „Z wioski na Olimpiadę”
  • Mistrzostwach U-12 w Młodzieszynie
  • Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Radomiu

Aż czterech reprezentantów klubu uzyskało prawo do startu w Lekkoatletycznych  Mistrzostwach Polski, a w 2022 r. UKS Otrębusy otrzymał wyróżnienie w konkursie Perły Mazowsza w kategorii Sport.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: