Kolejne zawody i kolejne sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie. Tym razem w ramach Mistrzostw Powiatu Grodziskiego w lekko atletyce, które odbyły się w dniu 6 maja.

Na stadionie w Międzyborowie chłopcy z Jaktorowa okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej wygrywając między innymi z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku oraz uczniami SSP MTE w Milanówku. Na sukces drużyny złożyły się świetne wyniki indywidualne chłopców. Zdominowali biegi krótkie, w których sztafeta 4x100 metrów zdobyła złote medale i tytuł "Najszybszych w Powiecie Grodziskim".

Dodatkowo Mateusz Wasiak zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów, trzeci na tym samym dystansie był Kajtek Wojciechowski a siódmy Jan Derewianko. Złoto w biegu na dystansie 1000 metrów po fantastycznym biegu i jeszcze lepszym finiszu zdobył Nikodem Piech, który dołożył do indywidualnych osiągnięć również brązowy medal w sztafecie olimpijskiej. Brąz ze sztafety otrzymali również M. Wasiak, J. Derewianko, S. Tymiński. Poza medalistami świetne wyniki uzyskali J. Najsarek i S. Tymiński w biegu na 600 m zajmując kolejno 4 i 5 miejsce, a S. Szkop był 6 w biegu na 200 m.

Wsród dziewcząt najlepiej spisała się Marta Affek, która zajęła 4 miejsce w biegu na 600m, Zuza Bartkiewicz 7 na tym samym dystansie, oraz Iga Bałagulska, która była 7 w biegu na 100 m.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.