Legia Warszawa, Fundacja Legia Soccer Schools, gmina Brwinów oraz klub BKS Naprzód Brwinów podpisały 14 stycznia 2016 r. umowę o współpracy. Wiosną w Brwinowie rozpocznie działalność szkoła piłkarska obejmująca swoim zasięgiem powiaty pruszkowski i grodziski.

Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce: 11-krotny Mistrz Polski, 17-krotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, klub wielokrotnie reprezentujący kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Założona przez niego Fundacja Legia Soccer Schools prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, a przy okazji wyławia talenty wśród młodych zawodników, współpracując z Akademią Piłkarską Legii Warszawa, która już dziś szkoli ok. 200 piłkarzy. Decyzja o podjęciu długoterminowej współpracy z gminą Brwinów oraz BKS Naprzód została potwierdzona wielostronną umową.

Już od kwietnia 2016 r. na obiektach sportowych w Brwinowie rozpocznie działalność centrum treningowe Legia Soccer Schools. – Cieszę się, że Brwinów zyskuje w ten sposób nowe możliwości szkolenia sportowego najmłodszych. Poszerzy się dla nich oferta aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki naszej współpracy gmina zyska też dodatkowy obiekt, umożliwiający całoroczny trening piłkarski – wylicza burmistrz Arkadiusz Kosiński. Na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w sezonie jesienno-zimowym ustawiana będzie hala pneumatyczna wraz z zapleczem szatniowym. Wiosną i latem szkoła piłkarska LSS prowadzić będzie zajęcia na świeżym powietrzu, ale już od połowy października 2016 r. zajęcia przeniosą się pod ogrzewany „balon”. Szkoła będzie mogła z niego korzystać nieodpłatnie w dni robocze w godz. 8-16. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie będą grać już nie tylko w halową piłkę nożną na parkiecie sali gimnastycznej, ale na sztucznej murawie przyszkolnego boiska. Po południu i wieczorami na treningi przychodzić będą grupy prowadzone w ramach szkółki LSS.

W kwietniu 2015 r. na terenie gminy Brwinów powstał jeden z pierwszych poza Warszawą ośrodków treningowych w ramach projektu „Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa”.  Wspólnie z gminą Brwinów oraz klubem BKS Naprzód podjęliśmy starania, dzięki którym otworzymy ośrodek Piłkarskich Szkół Legii Warszawa – także pierwszy poza stolicą. Bardzo się cieszymy z podpisania umowy i wierzymy, że nasze wspólnie działania doprowadzą do rozwoju sportu w gminie i okolicy – dodaje Ernest Waś, dyrektor wykonawczy Legia Soccer Schools.

Legia oraz Fundacja Legia Soccer Schools wnoszą w to przedsięwzięcie swoje ogromne doświadczenie i wiedzę merytoryczną, a także sprawdzoną już metodykę kształcenia młodych piłkarzy. Umowa zakłada też ścisłą współpracę z klubem BKS Naprzód. Dotyczyć będzie ona zarówno spraw organizacyjnych, sportowych i marketingowych, jak też współpracy kadry trenerskiej. Młodzi zawodnicy szkoleni w ramach LSS będą równolegle reprezentować  barwy klubowe BKS Naprzód.

 - Wszystkim nam przyświecają te same cele – podkreślają sygnatariusze umowy. – Zależy nam na upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, promocji zdrowego stylu życia oraz edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży. Zapisy oraz więcej informacji na temat projektu: www.brwinow-szkoly.legiasoccerschools.pl

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: