Przedstawieniem „Calineczka” zainaugurowała swoją tegoroczną edycję Scena Letnia dla Dzieci im. Jadwigi Warnkówny. Przedstawienia odbywać się będą we wszystkie niedziele lipca. Do zobaczenia o godz. 17 na targowisku miejskim w Brwinowie!

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze Pamięci Tadeusza Łomnickiego kontynuuje swoją tradycję organizacji Sceny Letniej dla Dzieci i w szczególny sposób dba o najmłodszego widza. Prezes Waldemar Matuszewski, który jako reżyser teatralny pracował w trakcie swojej kariery zawodowej z profesjonalnymi aktorami, dzieli się teraz swoją pasją z najmłodszymi, którzy – jak sam mówi – są najbardziej wdzięcznymi widzami.

W ciągu ubiegłych dwóch lat na terenie targowiska miejskiego w Brwinowie odbyło się 16 spektakli, a w tym roku Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zapowiada już kolejne dziesięć. Program na czerwiec i lipiec został już opublikowany. Zrewitalizowane i przebudowane targowisko miejskie w Brwinowie zapewnia odpowiednią przestrzeń, kojarzącą się z dawnymi przedstawieniami jarmarcznymi. Wiaty na placu targowym chronią od deszczu  i nieco od słońca) oraz dają możliwości aranżacji sceny i widowni.

Czerwcowy spektakl „Calineczka” w wykonaniu Teatru Barnaby zainaugurował tegoroczną edycję. Organizatorzy – Waldemar Matuszewski reprezentujący Teatr na Pustej Podłodze oraz Wanda Chrzanowska z Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa – dokonali otwarcia Sceny Letniej wraz z zastępcą burmistrza Sławomirem Walendowskim. Wkrótce po nich na scenie pojawiła malutka dziewczynka Calineczka i kolejne postaci baśni – ropuchy, chrabąszcz, kret, myszka, ptaszek… Akcja trzymała małych widzów w napięciu aż do szczęśliwego finału, w którym Calineczka wychodzi za mąż za Króla Elfów. Twórca i animator Teatru Barnaby Marcin Marzec pokazywał dzieciom po zakończeniu spektaklu grających „aktorów” – lalki sycylijki wykonane z papieru, wody i mąki.

W pierwszym tygodniu lipca zawita do Brwinowa Teatr Malutki Małgorzaty Wolańskiej z „Krawcem Niteczką”. Spektakl powstał na motywach opowiadania „O tym, jak pan krawiec Niteczka został królem”, które napisał Kornel Makuszyński. To przedstawienie docenili już recenzenci i krytycy teatralni na Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi oraz na Międzynarodowych Spotkaniach  Teatrów Lalek w Toruniu.  Teraz obejrzą je mali widzowie w Brwinowie – poznają historię dzielnego krawca , który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem, zaszywając dziurę w niebie. Wstęp jest jak zawsze wolny!

Scena Letnia dla Dzieci jest współfinansowana przez gminę Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wakacyjny przegląd spektakli lalkowych


To może Cię zainteresować: