Scena Letnia w Brwinowie powraca

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zaprasza najmłodszych w kolejne niedziele o godz. 17 – już od 26 czerwca ¬– na niedzielne przedstawienia teatrów lalkowych na targowisku w Brwinowie.

Wakacyjna Scena Letnia dla Dzieci im. Jadwigi Warnkówny zadebiutowała w ubiegłym roku. Goszczące w Brwinowie spektakle teatrów lalkowych zyskały już wówczas swoją wierną widownię, więc Stowarzyszenie na Pustej Podłodze postanowiło kontynuować projekt polegający na prezentacji przedstawień wraz z towarzyszącymi im spotkaniami z twórcami teatru oraz warsztatami o charakterze edukacyjnym. Zmodernizowane targowisko miejskie tętni życiem w dni robocze, a w targową sobotę jest wypełnione sprzedającymi i kupującymi, ale w niedzielne popołudnia będzie zmieniać się w scenę teatralną – a w tym roku dodatkowo w plenerową salę kinową. – Teatr w swojej długiej historii niejednokrotnie obierał plac targowy w centrum miasta dla swoich prezentacji – zaznacza prezes Waldemar Matuszewski. Odwołaniem do tradycji i historii jest też postać Jadwigi Warnkówny, której imię nosi Scena Letniej dla Dzieci. Żyjąca na przełomie XIX i XX w. Warnkówna była nauczycielką, autorką podręczników, bajek i piosenek dla najmłodszych. Pochodziła z Wielkopolski, ale po sprowadzeniu się do Brwinowa, aż do swojej śmierci w 1934 r. dała się poznać jako zaangażowana społeczniczka i wieloletnia prezeska tutejszego Koła Polek.

Gmina Brwinów wspiera dzisiejszych społeczników m.in. poprzez dotacje przyznawane w ramach wspierania działalności pożytku publicznego. Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze mogło dzięki temu rozszerzyć działalność i zaplanować repertuar na kolejne tygodnie pod koniec czerwca i przez cały lipiec. Bezpłatne spektakle przeznaczone dla najmłodszych to:

  • 26 czerwca „Trzy świnki”, na podstawie bajki braci Grimm, Teatr NEMNO Henryka Hryniewickiego,
  • 3 lipca „Baśń o rycerzu bez konia”, Teatr Barnaby Marcina Marca;
  • 10 lipca „Tobi Show”, Teatr Cichy Tobiasza Cichońskiego;
  • 17 lipca „O Stachu i strachu", Teatr Akademia Wyobraźni Pawła Pawlika;
  • 24 lipca „Noe", Walny Teatr Adama Walnego;
  • 31 lipca „Zupka z blaszanego kubka”, Teatr Uszyty Katarzyny i Andrzeja Kopczyków.

Wszystkie spektakle dla dzieci rozpoczynać się będą o godz. 17. Wstęp wolny.

Dodatkową atrakcją w tym roku będzie Kino Letnie – pokazy filmów dokumentalnych opowiadających o historii Brwinowa i związanych z nim postaciach. Odbywać się one będą także w niedziele i także na targowisku miejskim – o godz. 19.30. Pierwszym seansem inaugurującym Kino Letnie 26 czerwca będzie „Wacław Kowalski. Mieszkaniec Brwinowa”. W niedzielę 3 lipca zobaczyć będzie można film „Stefan Kiedrzyński, artysta zapomniany”. Szczegółowe informacje i plan dalszych seansów – na plakacie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: