W  sobotnie popołudnie (8 sierpnia) na Paprociowej Polanie przy ul. Paprociowej w Opypach spotkali się członkowie Stowarzyszenia Działań Twórczych "Parabuch" oraz miłośnicy różnych działań twórczych, by w kameralnej atmosferze, na łonie natury realizować projekt, którego temat przewodni brzmi „Zróbmy sobie teatr”.

To drugie z sześciu planowanych sobotnich spotkań. W rodzinnej, piknikowej atmosferze dorośli i dzieci kontynuowali jedno z zadań projektu – wykonanie lalek kukiełkowych.

To inicjatywa Stowarzyszenia Działań Twórczych „Parabuch” pod kierownictwem Joanny Antolak, która to wszystko organizuje. W tym roku wymyśliliśmy, że robimy teatr z niczego, od podstaw – mówi Małgorzata Serwatka-Kopacewicz ze Stowarzyszenia "Parabuch". – Nie mamy określonego planu. Samo tworzenie jest wartością. Robimy teatr kukiełkowy, najpierw wymyślamy i tworzymy postaci, a później napiszemy scenariusz. Końcowym efektem powinien być spektakl, który wystawimy. Będziemy tu przez cały sierpień i pierwszą sobotę września. Do działania zapraszamy absolutnie wszystkich, którzy chcą pobawić się w teatr. Andrzej Antolak, uprzyjemnia nam czas pracy, grając fajny jazz.

Inwencji nie brakowało, a wraz z tworzeniem postaci lalkowych powstawała koncepcja fabuły na przedstawienie, która wciąż jest otwarta. Zwykle proces ten ma odwrotny przebieg (do gotowej fabuły tworzone są postaci), ale wtedy pomysłowość i kreatywność są dość ograniczone, projekt zaś zakłada absolutnie twórcze działanie.

Oprócz tworzenia lalek dzieci mogły dać upust swej fantazji, lepiąc z gliny pod okiem instruktora swoje mini postaci, które wykorzystane będą w teatrzyku fotograficznym.

Wszystkich zainteresowanych miłym i twórczym spędzeniem czasu w sierpniowe sobotnie popołudnia Stowarzyszenie Działań Twórczych "Parabuch" zaprasza na kolejne spotkania w godzinach 15:00 do 17:30 na Paprociową Polanę.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zróbmy sobie teatr


To może Cię zainteresować: