Autostrada A2 - konsultacje społeczne w Grodzisku Maz. i Brwinowie

Otwarte dla społeczeństwa rozprawy administracyjne dotyczyły budowy fragmentu autostrady A2 na odcinku długości ok. 8 km przechodzącym przez gminy Grodzisk Mazowiecki (powiat grodziski) i Brwinów (powiat pruszkowski). Spotkania były ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem pozwolenia na budowę.
 
Rozprawy miały na celu ponowną ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Sprawdzano zgodność projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej z 14 listopada 2008 roku. Protokoły ze spotkań zostaną przekazane do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), która uchwali postanowienie uzgadniające. Po uzyskaniu stanowiska RDOŚ, Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, będzie mógł wydać decyzję o pozwoleniu na budowę. W ramach projektu powstaną dwie jezdnie, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe oraz zjazdy awaryjne. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz rowy melioracyjne.
Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji.  Docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: